Чорнобиль: 39 років потому: як держава планує захищати постраждалих і що зміниться вже скоро
Чорнобиль: 39 років потому: як держава планує захищати постраждалих і що зміниться вже скоро

Чорнобиль: 39 років потому: як держава планує захищати постраждалих і що зміниться вже скоро

Голова Держекоінспекції Поліського округу Євген Медведовський розповів, що у день 39 роковин Чорнобильської катастрофи взяв участь у заходах на території Державного агентства України з управління зоною відчуження.

"Ми низько вклоняємося ліквідаторам, пожежникам, військовим, медикам і вченим, які ціною власного здоров'я стримали ядерну стихію Чорнобиля", — наголосив Медведовський.

Разом із ним у заходах взяли участь перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, міністр захисту довкілля Світлана Гринчук, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, голова екокомітету ВР Олег Бондаренко та народні депутати.

Виїзне засідання: як планують захищати постраждалих

Саме у цей день на території зони відчуження провели і виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради, яка займається питаннями постраждалих від аварії на ЧАЕС.

"Основні питання, які ми розглядали, дуже важливі і давно назріли", — розповів Євген Медведовський.

На порядку денному були:

  • Як удосконалити механізм визначення та перегляду зон радіаційного забруднення і правильного віднесення населених пунктів до цих зон.
  • Як ідентифікувати людей, які втратили документи, що підтверджують їхній статус постраждалих (на прикладі Іванківської громади Київської області).

Чому ці зміни необхідні

Євген Медведовський наголосив: чинне законодавство у багатьох моментах застаріло і не відповідає реальним потребам тих, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи.

"Сьогодні близько 1,5 мільйона громадян мають статус постраждалих. Але захист їхніх прав потребує перегляду підходів. Наша мета — розробити нові закони, щоб зробити допомогу справедливою і не допустити зловживань", — пояснив Медведовський.

Він підкреслив: потрібно об'єднати зусилля всіх гілок влади, аби забезпечити реальний, а не формальний захист цих людей.

Минуло 39 років, але Чорнобиль досі залишається відкритою раною України.
Робота над новими законами — шанс нарешті забезпечити гідну підтримку тим, хто заплатив своїм здоров'ям і життям за порятунок інших. І це обов'язок, який не має строку давності.

Джерело матеріала
loader
loader