США готові надати гарантії безпеки “коаліції охочих” – The Telegraph
США готові надати гарантії безпеки “коаліції охочих” – The Telegraph

США готові надати гарантії безпеки “коаліції охочих” – The Telegraph

США готові надати гарантії безпеки “коаліції охочих” – The Telegraph

Про це представники Вашингтона говорять своїм союзникам у приватному порядку.

Як стало відомо The Telegraph, США в приватному порядку запропонували надати гарантії безпеки «коаліції охочих».

Офіційні особи США зголосилися на надання розвідувальної та матеріально-технічної підтримки британським та європейським військовим для підтримки мирної угоди Росії з Україною на землі, повітрі та на морі.

Як пише видання, на Даунінг-стріт, цей прогрес розглядається як значний прорив, адже прем'єр-міністр Британії Кір Стармер два місяці тиснув на Трампа щодо надання таких гарантій.

Однак чи захочуть США втрутитися, якщо західні військові зазнають нападу з боку Росії – питання залишається відкритим.

Стармер, Трамп і президент Франції Еммануель Макрон у суботу будуть присутні у Римі на похоронах Папи. Попри те, що офіційних зустрічей не очікується, можуть відбутися неформальні розмови про Україну.

Стармер і Макрон просувають пропозицію «коаліції охочих», згідно з якою європейські союзники використовуватимуть своїх військових для допомоги в забезпеченні будь-якої мирної угоди.

Понад 30 країн висловили підтримку цієї ініціативи, хоча лише кілька публічно запропонували розмістити війська в Україні.

Головне питання полягає в тому, чи готовий Вашингтон надати гарантії безпеки для цих сил.

Європейські лідери визнають, що Трамп, ймовірно, не захоче надавати війська, однак переконані,  що підтримка США є важливою для того, щоб стримуючий фактор спрацював.

Публічно Трамп відмовляється від закликів надати гарантії безпеки. Він стверджує, що присутність американців, які зайдуть в Україну, щоб отримати доступ до рідкісних корисних копалин, стримає Росію від нападу.

Разом із тим, за даними The Telegraph, у приватних переговорах останніми тижнями американські представники чітко дали зрозуміти, що готові надати підтримку та допомогу західним силам.

Однією з форм допомоги, що обговорюється, є обмін розвідданими. Це вже є основою історичних «особливих відносин» між США та Великобританією.

Інша форма – матеріально-технічне забезпечення. Європейські літаки, військові кораблі і контингент на землі потребуватиме ланцюгів поставок і допомогу в розумінні переміщень Росії в Україні та за її межами.

В інтерв'ю The Telegraph у четвер, коли його запитали, чи запропонував Трамп гарантії безпеки, Стармер за кадром натякнув на прогрес.

"Тривають дискусії, і він неодноразово казав, що прикриє нам спину, як ви знаєте. Я чітко сказав, що це важливий компонент того, що нам потрібно зробити", – сказав прем’єр-міністр.

Водночас британські високопосадовці визнають, що передбачити  що та коли зрештою схвалить Трамп, дуже складно.

Він послідовно відмовляється пообіцяти, що Вашингтон буде готовий прийти на допомогу європейським союзникам, якщо вони зазнають нападу російських військ, під час збереження миру в Україні.

Коли його запитали про це під час візиту Стармера до Вашингтона в лютому, Трамп пожартував, що Велика Британія достатньо сильна, щоб самотужки протистояти Росії.

Джерело матеріала
loader