Голова Національного банку Швейцарії вважає, що криптовалюти не підходять для валютних резервів
Голова Національного банку Швейцарії вважає, що криптовалюти не підходять для валютних резервів

Голова Національного банку Швейцарії вважає, що криптовалюти не підходять для валютних резервів

Голова Національного банку Швейцарії вважає, що криптовалюти не підходять для валютних резервів

Криптоактивісти ініціювали кампанію за проведення референдуму щодо внесення змін до Конституції Швейцарії.

Голова Національного банку Швейцарії (SNB) Мартін Шлегель у п’ятницю, 25 квітня, заявив, що криптовалюти не відповідають вимогам до валютних резервів центрального банку. Таким чином він відкинув заклики криптоентузіастів, які пропонують включити біткоїн до резервів SNB як засіб хеджування (захистів від ризику) на тлі зростання глобальних економічних ризиків.

Про це повідомляє Reuters.

Прихильники криптовалют посилюють тиск на Нацбанк, закликаючи його купувати біткоїн. Вони аргументують це економічною нестабільністю, яку, на їхню думку, спричинили торговельні мита, введені президентом США Дональдом Трампом. На їхню думку, така ситуація робить ще актуальнішою потребу диверсифікації резервів Швейцарії.

Для просування цієї ідеї криптоактивісти ініціювали кампанію за проведення референдуму щодо внесення змін до Конституції Швейцарії. Зміни передбачають обов’язкове включення біткоїна до валютних резервів країни нарівні з золотом.

Втім, під час щорічних зборів акціонерів банку в Берні голова SNB чітко дав зрозуміти: підтримки ця ініціатива не отримає.

«На цей момент криптовалюти не можуть задовольнити вимоги, які ми висуваємо до валютних резервів», — зазначив Шлегель.

Серед основних причин він назвав низьку ліквідність ринку криптовалют, що ускладнює оперативну купівлю або продаж активів у разі потреби. Окрім того, значна волатильність криптовалют, за словами Шлегеля, викликає сумніви щодо їхньої здатності зберігати вартість резервів у довгостроковій перспективі.

Його коментарі прозвучали після виступу Люціуса Мейссера, одного із засновників ініціативи Bitcoin Initiative, який закликав банк звернути увагу на потенціал біткоїна як «особливого активу».

«Я мушу визнати, що в сценаріях, які більшість із вас вважає нормальними, його цінність може бути невеликою», — сказав Мейссер. — «Однак у випадку багатополярного світового порядку та зниження довіри до державного боргу біткоїн набуде великого значення».

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд попередив країни G20 про ризики використання банками криптовалют. Про це йдеться в звіті МВФ про "Макрофінансові наслідки криптоактивів". "Повсюдне поширення криптоактивів може призвести до втрати банками депозитів і згортання кредитування", - застерігає МВФ.

 Таке попередження з'явилося через кілька днів після краху дружніх до криптовалют банків Signature Bank, Silicon Valley Bank (SVB) і Silvergate Bank. 

Як пояснюють в МВФ, широке поширення криптовалют пов’язане з ризиками для ефективності грошово-кредитної політики, управління обмінним курсом і заходами з управління потоками капіталу, а також фіскальної стійкості.

Джерело матеріала
loader