/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F2c694c1433e00eb394eb2c3703675e31.jpg)
Відеокарти RTX 50 від Gigabyte «плачуть» термогелем — що сталось?
Нові відеокарти серії RTX 50 після свого виходу неодноразово ставали героями сумних новин. У них плавились конектори живлення, а ціни були співставні із вживаним автомобілем. Цього разу мова піде про випадок із розряду «хотіли як краще», який, з усім тим, може приносити проблеми власникам відповідних відеокарт.
На популярному корейському форумі Quasar Zone один з користувачів повідомив, що помітив витік термогелю зі своєї відеокарти Gigabyte RTX 5080. Ця прикра несподіванка сталася після лише місяця використання. За словами автора, він грав у World of Warcraft щодня приблизно по 2 години. І що важливо — відеокарта була встановлена вертикально через райзер-кріплення.
Спочатку це могло виглядати як поодинокий випадок, але інші користувачі підтвердили, що з подібною проблемою зіткнулися й власники інших моделей Gigabyte: Gaming OC, Windforce та Aorus Master.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F479b90b8c3417b8558c2d885fcf3db24.jpg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fabfe2c553f0a09cd5ddc039d44f50a41.jpg)
Річ у тім, що для покращення експлуатаційних характеристик відеокарт RTX 50, які відомі своїм «гарячим» характером, компанія Gigabyte використала термогель серверного класу замість звичайних термопрокладок. За словами виробника, термогель має «кращу теплопровідність і не зміщується з часом».
Однак, схоже, інженери Gigabyte не врахували можливі наслідки вертикального монтажу відеокарт. В більшості випадків відеокарти розміщують в системному блоці горизонтально. Проте геймери та фанати потужних ПК часто роблять власні збірки систем, і в такому випадку відеокарта може мати геть інше положення. Особливо це може стосуватися випадків, коли для більш естетичного вигляду відеокарту встановлюють вертикально через спеціальне кріплення. Саме в таких положеннях відеокарти і відбувається протікання термогелю.
Хоча такий термогель зазвичай є електронепровідним і вважається безпечним, все одно вигляд, коли він витікає, доволі тривожний. Після витікання термогелю можуть погіршитись характеристики термопередачі від гарячих чипів до радіаторів. До того ж це псує загальний зовнішній вигляд, який ентузіасти намагалися створити естетичним.
Компанія Gigabyte ще не прокоментувала цю ситуацію. Але представник дистриб’ютора, що працює з компанією, відповів автору теми на форумі. Він підтвердив, що проблема з витіканням термогелю справді існує і стосується RTX 50-ї серії. Зараз, за його словами, ведуться переговори з головним офісом, щоб визначити подальшу політику обслуговування клієнтів. Також він вибачився за плутанину через нечіткі рекомендації та пообіцяв, що як тільки буде ухвалене рішення, компанія повідомить про це окремо.
Тим часом власникам RTX 50-ї серії від Gigabyte радять уважно оглянути свої відеокарти на предмет витікання термогелю. Надлишок можна обережно витерти м’якою серветкою або спиртовими серветками з ізопропіловим спиртом. Користувачам, які не впевнені у своїх силах, краще звернутись до авторизованого сервісного центру.
В будь-якому разі, власникам відеокарт Gigabyte RTX 50-ї серії слід уникати вертикального розташування відеокарт. Хоча це може виглядати симпатично, існує ризик протікання термогелю.
Джерело: tomshardware
