У Києві оголосили День жалоби: що не буде працювати та що не можна робити у цей день
У Києві оголосили День жалоби: що не буде працювати та що не можна робити у цей день

У Києві оголосили День жалоби: що не буде працювати та що не можна робити у цей день

У цей день важливо дотримуватись поваги

У зв’язку з трагедією, що сталася 24 квітня внаслідок масштабного обстрілу Києва, місцева влада оголосила 25 квітня Днем жалоби. У столиці буде скасовано розважальні заходи, приспущено прапори, в храмах проводять молебні, а українців закликають до солідарності та стриманості.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко. "У памʼять за жертвами масованої атаки ворога на столицю", — додав посадовець.

Що означає День жалоби

Цього дня вшановують пам’ять загиблих унаслідок трагедії — це час скорботи, солідарності та поваги. У День жалоби на державних будівлях та в установах приспускають прапори України. Це символічний жест, що свідчить про глибокий сум. Зазвичай влаштовують хвилину мовчання по всій країні: зупиняється робота, транспорт, телевізійні та радіоканали оголошують мовчання в пам’ять про жертв.

Розважальні заходи, святкові концерти, масові події, спортивні змагання скасовують. ЗМІ змінюють формат — замість розважального контенту транслюють новини, документальні стрічки, тематичні передачі. Також у храмах проводять панахиди та молебні, покладають квіти до місць трагедії, меморіалів і пам’ятників.

Як слід поводитися

У цей день важливо дотримуватись поваги: утриматися від веселощів, гучної музики чи святкувань, носити стриманий одяг, не публікувати недоречного контенту в соцмережах. Це прояв підтримки та пам’яті, що об’єднує суспільство і наголошує: жодне життя не має залишитись непоміченим.

Обстріл Києва

24 квітня армія РФ спрямувала на місто безпілотники та балістичні ракети. Від масованих ударів загинуло 8 цивільних, щонайменше 77 людей дістали трамви. Серед жертв є також діти.

Унаслідок обстрілу в Києві зафіксовано руйнування та пошкодження житлових будинків у кількох районах: Святошинському, Солом’янському, Голосіївському, Оболонському та Шевченківському. Удар завдав шкоди міській інфраструктурі: вибухова хвиля пошкодила вікна на одній зі станцій метро, у кафе та ресторанах, а також призвела до знищення кількох автомобілів.

Кадри з місця події показав наш фотограф Ян Доброносов.

Теги за темою
Росія Київ Обстріл
Джерело матеріала
loader
loader