Як українцям заробити на зростанні ціни золота? Економіст дав несподівану відповідь
Як українцям заробити на зростанні ціни золота? Економіст дав несподівану відповідь

Як українцям заробити на зростанні ціни золота? Економіст дав несподівану відповідь

Чимало українців кинулися у ювелірки купувати золоті вироби, але нюанс

Стрімке зростання світових цін на золото, викликане економічною політикою президента США Дональда Трампа, навряд чи стане в нагоді українцям, які б хотіли інвестувати свої вільні кошти й уберегтися від інфляції. Хоч як дивно, але причиною тому є політика Національного банку України.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він пояснив, чому українцям не вдасться заробити на коливаннях ринкової вартості золота.

За його словами, у Європі обговорення напрямів інвестування було б дуже актуальним. Гроші можна було б вкладати в цінні папери, якісь валютні пари, деривативи, будь-які сировинні ресурси, облігації США та країн Європи.

— Ми з вами в Україні, а тут діють обмеження, які вів Національний банк у 2022 році. У нас на сьогодні купити золото не можуть навіть ювелірні підприємства для власної виробничої діяльності. Тому говорити про інвестування в золото в Україні на сьогоднішній момент — справа надзвичайно неприваблива, — каже економіст.

Він зауважив, що можна в ювелірному магазині купити золоті вироби, але вони не стануть інвестиційним ресурсом, щоб продати їх із прибутком.

— Купувати ви будете ювелірний виріб, а продавати — золотий лом. Тобто різниця в цінах буде надзвичайно велика. Це раз. По-друге, навіть ще до активної фази бойових дій, коли в банках можна було купити монетарне золото, різниця між покупкою і продажем була настільки велика, що нівелювала будь-які коливання ціни на золото, — каже експерт.

Він пояснив, що таке спред, тобто різниця між покупкою і продажем.

— Ви в обмінному пункті можете купити долар по 41,8, а продати по 41. Різниця у 0,8 гривні — це якраз є спред. Так от, по золоту спред ще до активної фази бойових дій, коли це можна було робити, був надзвичайно великий. Тобто втрачався будь-який економічний сенс займатися подібними речами. Тому я не думаю, що на сьогоднішній момент в українських реаліях золото — це цікавий об'єкт для інвестування, — підсумував Олег Пендзин.

Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу", як низька ціна нафти спустошує бюджет Росії.

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader