Не тільки вбивають живих. Чотири причини відмовитися від штучних квітів на могилах
Не тільки вбивають живих. Чотири причини відмовитися від штучних квітів на могилах

Не тільки вбивають живих. Чотири причини відмовитися від штучних квітів на могилах

В Україні неодноразово подавали петиції про заборону штучних квітів

Українці масово готуються до поминальних днів, які йдуть тижнем пізніше після Великодня — купують тонни штучних квітів і вінків, щоб поставити на могилах рідних і близьких. Однак таке вшанування пам’яті померлих є не найкращим проявом любові до ще живих.

І хоча про шкідливість штучних квітів сказано багато, екологи не втомлюються застерігати: синтетичні пластмаси століттями будуть розкладатися на мікропластик і пластиковий пил, який вдихатимуть жителі планети.

Більше читайте у публікації: "Красиві, але дуже небезпечні: чому не варто нести на цвинтар штучні квіти і чим їх замінити".

При горінні такі квіти виділяють небезпечні для здоров’я людини фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки й діоксини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань. Тому спалювати їх забороняється. Ті ж самі канцерогени виділяються й під дією сонячних променів… Також ці квіти пожежонебезпечні.

З часом фрагменти пластику потрапляють у ґрунтові води, а звідти — у річки та озера, завдаючи шкоди водним екосистемам. Вітер розносить легкі пластикові елементи на значні відстані, забруднюючи довкілля — ліси, поля, міське середовище.

За інформацією Державної екологічної інспекції, достеменно невідомий склад пластику, а либонь весь ринок квітів імпортується й сертифікатів на них нема. Тож штучна "краса" — ніщо порівняно із завданою довкіллю шкодою.

Борці за екологію вже двічі пробували достукатися до влади. Вперше петиція на сайті президента з проханням заборонити продаж та розповсюдження пластикових квітів в Україні з’явилася ще 2016 року.

Вдруге — на початку 2023-го. Проте вони не знайшли відгуку у громадян й не набрали достатньої кількості голосів, щоб бодай потрапити на стіл глави держави.

Тому влада на місцях самотужки бореться з цією проблемою. Так, використання ритуального пластику обмежили на рівні міських рад у Дніпрі, Вінниці, Житомирі, Хмельницькому, Умані та Жашкові на Черкащині та низці інших міст. Там інспектори з благоустрою складають на порушників адмінпротоколи, що тягне за собою штрафи.

Нагадаємо, священник назвав "Телеграфу" п’ять альтернатив штучним квітам на "гробках".

Джерело матеріала
loader