/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fbe1f0dae754b93a08a3ffd4413d9fd21.png)
Коли грім гримить: як допомогти собаці пережити грозу, якщо вона боїться
Гроза — не лише атмосферне явище, а й справжній жах для багатьох домашніх тварин.
Якщо ваш пес при перших гуркотах грому перетворюється на тремтячу грудочку, забивається під ванну або ховається в шафу - ви не самотні.
Страх гучних звуків у собак досить поширена проблема. Але з нею цілком можна впоратися.
Головне правило - зберігайте самовладання. Часта помилка господарів - починати заспокоювати вихованця, примовляючи: "Не бійся, все гаразд". Але собака може сприйняти це як схвалення свого переляку: мовляв, "якщо мене шкодують - значить, все правильно, треба боятися далі" . Натомість краще поводитися спокійно, ніби за вікном зовсім не вирує стихія.
Шум грози можна частково заглушити - увімкніть телевізор, музику або білий шум Це допоможе "приглушити" звуки, що лякають, і трохи відволікти собаку.
Корисно також створити для вихованця затишне «укриття» — щось на зразок домашнього бункера. Це може бути теплий куточок із його улюбленою лежанкою, м'якими іграшками та ковдрою зверху. Темрява та обмежений простір допоможуть тварині відчути себе у безпеці.
Пам'ятайте: вашої впевненості та спокою вистачить на двох. Якщо ви — опора, то й гроза не така страшна.
Раніше ми повідомляли про дивні пози для сну: що вони говорять про характер вашого собаки.
Також стало відомо, що свинина в кормах для тварин: користь, міфи та реальність, чи можна це давати котикам та собачкам.

