Чому TikTok варто заборонити в Україні: як платформа стала каналом російського впливу
Чому TikTok варто заборонити в Україні: як платформа стала каналом російського впливу

Чому TikTok варто заборонити в Україні: як платформа стала каналом російського впливу

Останнім часом з’явилось багато досліджень щодо згубного впливу ТікТок на українське суспільство. Як власник 146-тисячного акаунту, я мав змогу проводити власні дослідження й експерименти.

У моїй стрічці чи не кожне друге пропоноване відео – як не стьоб із ТЦК, так жахливі історії про бусифікацію, життя ухилянтів (добре і забезпечене) чи мобілізованих (погане й недовге). Усе зроблено якісно – видно серйозну роботу.

Читайте також
"Месія з TikTok". Як Росія зберігає вплив на результат майбутніх виборів у Румунії

І це ж при тому, що я належу до доволі обмеженої інформаційної бульбашки – в ТікТок дивлюся специфічний контент, в основному політичний. Але мережа настільки переповнена саме от такими кліпами, що жодна бульбашка не зменшує потік.

Щодо експериментів: я старанно шукаю теми та форми, які приваблюють більше уваги аудиторії. І при тому не будуть відповідати небажаним для мене трендам. Ну що ж: найбільше поки, 5,4 мільйона переглядів, набрало потішне відео про кульгавого Путіна з рипінням коліна. Однак все одно мені не перебити популярність трендів "усі ненавидять ТЦК", "ніхто не хоче мобілізуватися", "хто втік – молодець і добре живе", "хто воює – дурень і втратить все ні за що".

Мій друг має значно більший за числом підписників акаунт ТікТок і свідомо обрав нішу "Перемога-перемога!" (пробує простими словами в стилі ТікТок розповідати про наші успіхи, про хороші події тощо). Але все одно це не в тренді – хоча він все ж набирає пристойні цифри переглядів.

А загалом всі спроби протидіяти цим трендам у ТікТок, які я спостерігаю, від початку приречені на неуспіх. Бо вони, по суті, просто пробують дзеркалити російську пропаганду і її підхід.

Від самого початку робота ворожих спецслужб з українцями в ТікТок враховує принципову відмінність між російським бидлом і українським... ну, назвемо це "громадянами України з дуже некритичним мисленням".

У традиційно закритому авторитарному суспільстві Росії все бидло під жорстким контролем. І покірно та навіть з ентузіазмом ковтає будь-яку ідеологічну начинку, яку йому згодовує Кремль.

А от громадяни України, навіть якщо в принципі неспроможні подужати основи критичного мислення, який би інформаційний заряд не отримували, звикли, що мають змогу впливати на ситуацію. Ну, як мінімум, мали цю змогу: через голосування раз на 4-5 років. Спецслужби РФ, коли формують провокативний контент для українського ТікТоку, враховують цю нетипову для росіян звичку до критики влади й постійну недовіру до держави.

Читайте також
Алгоритми, тренди, блогери: як TikTok захоплює світ

А от наші спроби протидіяти такому слабко враховують, що українське суспільство є демократичним по суті і скеровувати громадську думку в потрібному напрямку значно складніше. Тому ніяк, жодними методами, найкращим контентом не вдається перебити диктовані ворогом тренди.

Ну, а якщо вже очевидно, що нічого з тих спроб щось вдіяти з ТікТок не виходить, то найлогічніше – просто заборонити широкий канал форматування української громадської думки ворожими спецслужбами. Закрити ТікТок в Україні. Іншого способу я просто не бачу.

Оригінал

Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.

Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net
Теги за темою
Соцмережі
Джерело матеріала
loader