Британія хоче збільшити виробництво зброї, аби не залежати в цьому від основних партнерів – The Guardian
Британія хоче збільшити виробництво зброї, аби не залежати в цьому від основних партнерів – The Guardian

Британія хоче збільшити виробництво зброї, аби не залежати в цьому від основних партнерів – The Guardian

Британія хоче збільшити виробництво зброї, аби не залежати в цьому від основних партнерів – The Guardian

Британська оборонна компанія вже працює над цим.

Велика Британія планує значно збільшити виробництво зброї, аби більше не покладатися на імпорт зі Сполучених Штатів та Франції, пише The Guardian. У виданні зазначили, що такі плани з’явилися на фоні того, як британські та європейські оборонні компанії відмовляються від купівлі зброї та обладнання американського виробництва через побоювання, що президент Дональд Трамп перетворить країну на ненадійного військового партнера.

Як вперше повідомляла газета  The Times, британська оборонна компанія BAE Systems розробляє нові методи виробництва достатньої кількості вибухівки та палива у Великій Британії, аби відповідати вимогам Міністерства оборони та експорту. Один зі способів найбільшого оборонного підрядника у Європі досягти мети – це створення заводів з виробництва вибухівки RDX по всій Британії. Таку вибухівку використовують у 155-міліметрових патронах до зброї Британської армії. BAE Systems також намагатиметься побудувати три нові об’єкти, щоб додати «стійкості та підтримати нарощування виробництва критичних боєприпасів».

За словами британського міністра оборони Джона Гілі, оборонна промисловість «є основою нашої здатності воювати та перемагати на полі бою».

«Посилення власного артилерійського виробництва є важливим кроком у засвоєнні уроків України, підвищення стійкості нашої промисловості та перетворення оборони на двигун зростання», – додав Гілі.

Водночас у BAE Systems заявили, що компанія розробила нові методи створення зброї. Його описали як «інноваційний» спосіб йти в ногу з попитом, усуваючи потребу в нітроцелюлозі та нітрогліцерині, які мають високий попит у глобальних ланцюгах постачань.

Раніше компанія імпортувала вибухівку RDX з двох основних джерел: США та Франції. Однак вона хоче бути в місці, де її боєприпаси вважаються «вільними від ітару», тобто їх можна купувати та продавати без будь-яких обмежень з боку США.

«Наш стрибок у синтетичній енергетиці та виробництві ракетного палива посилить стійкість ланцюжка поставок Великої Британії та підтримає нарощування виробництва критично важливих боєприпасів для задоволення зростаючого попиту у відповідь на все більш невизначений світ, у якому ми живемо. Це також підтримує економічне зростання через висококваліфіковані робочі місця та потенційні експортні можливості», – зазначив директор з розвитку бізнесу морської та сухопутної оборони BAE Systems Стів Кардью.

Нагадаємо, комісар ЄС з питань оборони Андрюс Кубілюс заявив, що у світі відбувається значне нарощування озброєнь, томі такі країни, як Швеція, мають взяти на себе лідерство у розбудові оборонного потенціалу Європи. Під час свого візиту до Швеції він сказав, що в «Європи закінчується час».

Єврокомісія розробила програму Readiness 2030 (раніше ReArm Europe), яка, серед іншого, передбачає пошук довгострокового фінансування для переозброєння країн-членів. У березні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС планує  надати позики на 150 млрд євро для збільшення витрат на оборону. Вона також оголосила, що Євросоюз запропонує активувати положення, яке дозволить країнам використовувати свої національні бюджети для витрачання додаткових 650 мільярдів євро на оборону протягом чотирьох років без бюджетних санкцій. Таким чином, якщо уряди скористаються свободою дій, можна мобілізувати майже 800 мільярдів євро, як на переозброєння, так і на підтримку України.

Джерело матеріала
loader
loader