/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F61e2960033228d54bf54f1b5d82f3ccb.jpg)
Чи можуть в Україні запровадити графіки відключення газу: експерт чітко відповів
Ключові тези:
Росія продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру України. На тлі ворожих ударів по підземних газосховищах України, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", експерт з міжнародних енергетичних відносин і безпеки Михайло Гончар відповів Главреду, чи може виникнути потреба в постачанні газу за графіками.
За його словами, ворог бив по підземних газосховищах, розташованих на заході України також загарбники атакували об’єкти газовидобутку на Полтавщині та Харківщині.
"Але, як бачите, жодних графіків обмежень постачання газу споживачам не спостерігається", - сказав Гончар.
Він пояснив, що уразити газову інфраструктуру – це не менш складне завдання, ніж уразити електроенергетичну.
"Звісно, не варто мати ілюзій про те, що ударів більше не буде, що діятиме енергетичне перемир’я буде. Я думаю, що для ворога основна проблема зараз полягає у виборі пріоритетів. Адже запас ракет і дронів Росії не безкінечний. Так чи інакше пріоритетними цілями для росіян лишаються наші Збройні сили, підприємства оборонно-промислового комплексу та наша логістика", - підкреслив експерт.
Гончар додав, що зараз Росія перепланувала використання своїх засобів ураження. А те, що відбувається в Україні, свідчить про те, що росіяни перейшли до відвертої форми терору проти крупних міст, вважаючи, що це принесе більший і швидший ефект деморалізації суспільства.
Він нагадав, що пропагандисти РФ подають свої дії як удари по військових цілях, а насправді ворог займається прямим терором мирного населення, щоб викликати соціальні протести.
Тарифи на газ - новини за темою
Як писав Главред, постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук нагадав, що в Україні фіксовані тарифи на газ залишаються в силі до 30 квітня 2025 року. Однак влада продовжила термін дії фіксованого періоду. Таким чином українці й надалі оплачуватимуть блакитне паливо за чинними тарифами — 7,96 грн за кубометр.
Нещодавно голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що тарифи на газ в Україні можуть збільшитися вже влітку 2025 року. Нова ціна на газ для споживачів може зрости до 9,5-10 грн за кубометр.
Крім того, з травня 2025 року мешканці багатоквартирних будинків в Україні отримають новий платіж у межах комунальних витрат — за технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Як зазначають у ТОВ "Газорозподільні мережі України", ця "третя платіжка" не буде щомісячною — рахунки виставлятимуть раз на кілька років, залежно від віку будинку: якщо газовим мережам понад 25 років — раз на три роки; якщо менше 25 років — раз на п’ять років.
Інші новини:
Хто такий Михайло Гончар
Гончар Михайло Михайлович (нар. 17 лютого 1963) — український експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин. Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", головний редактор часопису "Чорноморська безпека", пише Вікіпедія.
У 2000-х роках працював у системі нафтогазового комплексу України, займаючи відповідальні посади. Досліджував питання енергетичної безпеки, міжнародних енергетичних відносин, нафтогазового сектору, нетрадиційних вуглеводнів, реформування енергетичного сектору, глобальних енергетичних ринків. Був експертом української частини міжурядових комісій з економічного співробітництва з Німеччиною, Польщею, Словаччиною, Чехією, Казахстаном, Азербайджаном, Грузією, Туреччиною.
З 2007 року працює в неурядовому секторі — спочатку очолював енергетичні програми і київське представництво "Номос-Енергія" аналітичного центру "Номос", а у 2009 році заснував і очолив аналітичний Think Tank Центр глобалістики "Стратегія ХХІ". Головний редактор часопису "Чорноморська безпека" (з 2017 року). Автор, співавтор та редактор низки книг та публікацій з проблематики енергетики, енергетичної безпеки, міжнародних відносин, виданих як в Україні, так і у Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, Туреччині, Нідерландах, Фінляндії тощо. З 2016 року — член Державного комітету з промислової політики. Має статус асоційованого експерта Центру Разумкова та Центру дослідження Росії.

