На Україну подала в суд ООН ядерна країна: що стало причиною
На Україну подала в суд ООН ядерна країна: що стало причиною

На Україну подала в суд ООН ядерна країна: що стало причиною

Позов подано не лише проти України, але й проти Канади, Британії та Швеції.

Що зробив Іран:

Іран подав офіційну скаргу до Міжнародного суду ООН на чотири країни — Канаду, Україну, Швецію та Велику Британію. Причиною стало рішення Ради ІКАО (Міжнародної організації цивільної авіації), яка виступила проти дій Ірану після катастрофи українського літака в січні 2020 року. Про це повідомила прес-служба Міжнародного суду ООН.

Тегеран переконаний: ІКАО не мала права розглядати справу, адже, за твердженням іранської сторони, жодної прямої дипломатичної розмови між Україною та Іраном не відбулося — а це, на думку Ірану, порушує процедуру.

Окремо Іран вказав на нібито відсутність доказів того, що громадянин Великої Британії перебував на борту збитого літака, і назвав відповідний позов Лондона "неприйнятним".

"Заявники ніколи по-справжньому не намагалися добросовісно взяти участь у дискусіях з Іраном з метою розв’язання розбіжностей (…) Насправді вони прагнули затаврувати Іран і розглядати порушення міжнародного права як доконаний факт, а не шукати практичне рішення", - стверджує Іран у заяві до суду.

Попри це, Іран офіційно визнає, що літак МАУ рейсу PS752 був збитий його силами ППО — щоправда, підкреслює, що це сталося "випадково, внаслідок людської помилки".

Катастрофа МАУ під Тегераном - що відомо

Як писав Главред, 8 січня 2020 року в Ірані сталася авіакатастрофа з літаком української авіакомпанії, який прямував рейсом Тегеран - Київ. На борту цивільного Boeing 737 перебували 11 українців (9 з яких були членами екіпажу), а також пасажири з Великої Британії, Німеччини, Швеції, Ірану, Канади та Афганістану. Загалом загинуло 176 осіб. Проте експертний аналіз не виявив підтверджень навмисного знищення літака.

10 лютого того ж року у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що канадська розвідка отримала аудіозапис, на якому голос, схожий на голос міністра закордонних справ Ірану Джавада Заріфа, обговорював можливі причини авіакатастрофи. Згідно з цими повідомленнями, міністр допустив можливість навмисного збиття українського літака.

У відповідь на ці публікації Міністерство закордонних справ Ірану офіційно заявило, що інформація про існування аудіозапису з "голосом Заріфа" не відповідає дійсності.

Більше важливих новин:

Що таке Міжнародний кримінальний суд

МКС - перший постійний міжнародний орган кримінальної юстиції, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини, злочини проти людяності, а також злочини агресії. Заснований на основі Римського статуту. Резиденція суду розміщена в Гаазі, Нідерланди, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader