/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fab0dc07e2f8b33f2052d01a8f7b791e9.jpg)
Воскресіння Христове: що можна і не можна робити на Великдень 20 квітня
Ви дізнаєтеся:
У 2025 році католики і православні святкують Великдень в один день - 20 квітня. Також за церковним календаремв Україні цього дня вшановують святителів Григорія та Анастасія Синаїтів, преподобного Анастасія - ігумена Синайської гори. Главредзібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити цього дня.
Яке церковне свято 20 квітня
Великдень - свято Христового Воскресіння. Згідно з Євангелієм у неділю вранці Марія Магдалина разом з іншими жінками прийшли до гробу Господнього, щоб намазати тіло миром. Однак вони не виявили тіла Ісуса, їм з'явився ангел із новиною, що Христос воскрес.
Тоді дружини-мироносиці передали звістку про Воскресіння Христа апостолам. Апостоли передали своїм учням. І так звістка про страждання, смерть і воскресіння Сина Божого передавалася християнами від покоління до покоління і дійшла до наших днів.
Преподобний Григорій був ченцем і став ігуменом монастиря між Синайською горою і Раїфом. Пізніше Григорій був призначений патріархом в Антіохії.
Святитель Анастасій Синаїт почав своє чернече життя, усамітнившись на Синайській горі. Був призначений патріархом Антіохійським у 562 році. Зазнав переслідування від єретиків під час правління Юстина Молодшого. Перебував на засланні понад 20 років, з 572 по 593 рік. Після повернення ще керував церквою, поки не помер 599 року.
Преподобний Анастасій жив наприкінці VI - початку VII століття. Здобувши гарну освіту, вирішив стати ченцем і вирушив на Синайську гору. Згодом став ігуменом обителі, тому його і прозвали Синаїтом. Анастасій проповідував християнство в Єгипті, Аравії та Сирії. Залишив після себе безліч церковних творів і тлумачень священного писання.
Народні традиції та прикмети
Великдень - найбільше християнське свято. Не менш урочисто його відзначали і в народних звичаях. На Великдень прийнято сповіщати привітання: "Христос Воскрес!". Так само люди вітаються один з одним і відповідають: "Воістину воскрес!". У деяких регіонах є традиція тричі цілуватися після привітання.
У неділю після служби та обходу храму святять великодні кошики.
Збереглося кілька прикмет на 20 квітня:
На Київських землях було повір'я: після святкового сніданку на Великдень слід вийти на вулицю і що перше впаде в око, те й принесе успіх та удачу. Хорошим знаком у свято вважається побачити світанок.
Що не можна робити 20 квітня
Традиційно на Великдень не можна працювати, оскільки це велике свято. Нічого не роблять по господарству і по дому. Можна тільки годувати худобу. Навіть готувати щось у цей день не прийнято. Святкові страви готували напередодні. А в свято тільки їли, приймали гостей і самі відвідували своїх близьких родичів і сусідів.
Іменини та день ангела 20 квітня
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Гавриїл, Григорій, В'ячеслав.
За старим стилем день ангела в Аркадія, Євдокії, Георгія, Данила, Прокопа і Петра.
Вас також зацікавить:

