/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb7c35d1a9a501d00c2540b75f642b434.png)
"Головний сором країни": військовий пропонує жорстку мобілізацію олігархів
В Україні триває війна четвертий рік, а суспільство, як ніколи, розділене. І мова не лише про різницю в поглядах, а про набагато глибшу проблему — моральну. Політик, громадський активіст, а нині військовослужбовець та аеророзвідник Ігор Луценко назвав небажання найвпливовіших людей брати участь у бойових діях "найглибшим моральним розломом суспільства".
Луценко прямо вказує на той факт, що ані топові політики, ані представники великого бізнесу, ані зірки шоу-бізнесу масово не воюють. Зі списку топ-100 Forbes — жодного на передовій. Багато хто просто зберігає статус, отримує зарплату або й досі публічно грає у "героїв тилу", залишаючись при цьому осторонь реальної боротьби.
"У нас фундаментальна проблема полягає в тому, що найбагатші, найвпливовіші люди не воюють. У нас ніхто практично з поп-зірок не воює, з політиків відомих, так, щоби діючий політик вирішив покинути політику і показати приклад. У нас ті, хто нібито пішов, продовжують депутатство", – каже військовий.
Він стверджує, що на фоні такого ігнорування ситуації з боку "верхів", звичайні українці шукають шляхи, як уникнути мобілізації: "Широкі верстви населення дивляться на верхівку і розуміють: треба або тікати, або щось придумувати, яким чином від цього всього ухилитися".
За словами Луценка, ухилянтів стало більше, ніж військових. І майже ніхто з них не несе реальної відповідальності: "Особа, яка вчинила хуліганство, має більше шансів сісти в тюрму, ніж ухилянт".
Щоб змінити ситуацію, Ігор Луценко закликає до радикальних кроків:
Президент, за його словами, має заявити прямо: "Хто не піде на фронт — посадимо. Хто не піде — конфіскуємо активи". Він називає це "мобілізацією верхівки", яка є критично необхідною для збереження держави. Без прикладу згори, без жертви від тих, хто керує країною — моральна довіра втрачається остаточно.
Військовий вважає, що держава рухається до критичної точки, коли або зовнішні обставини змінять ситуацію (наприклад, новий наступ на Київ з боку Білорусі), або внутрішній тиск змусить владу діяти по-іншому.
"Тоді, коли знову будуть російські колони на підході до Києва, ми повернемося до тієї ситуації, коли все самоорганізовувалося миттєво. Без папірців, без довідок, без бюрократії", – зазначає він.
Раніше ми розповідали, що можуть демобілізувати через дітей: у якому випадку звільнять зі служби
Також, підхід до мобілізації змінився: як вичисляють ухилянтів

