/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F58b33f0d2cc3276455b38794b0dc2e6a.jpg)
Комунальна пастка для українців: хто має платити за прибирання біля будинку
Українцям пояснили, чи повинні мешканці платити за прибирання прибудинкової території.
Як передає "Хвиля", про це йдеться в матеріалі "Коротко об".
У Києві триває конфлікт через підвищення тарифів на обслуговування житлових будинків. Мешканці спочатку побачили оголошення на під’їздах про те, що плата зросте вдвічі-втричі — до 10–14 гривень за квадратний метр залежно від характеристик будинку та прилеглої території. Хоча згодом з’явилась інформація про скасування рішення, у квітні кияни все ж отримали платіжки з підвищеними сумами.
Підвищення стосується приблизно половини багатоквартирних будинків Києва — тих, де не створено ОСББ або немає іншого управителя. За інформацією міської адміністрації, мешканці цих будинків уже сплачують за послуги за новими тарифами, які відображені в квітневих платіжках.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F84b7082afe9c25432e829fc9d4c537d5.jpg)
Фахівці зазначають, що в середньому по місту тарифи зросли з 5–8 гривень до 11-13 гривень за квадратний метр. Мешканці обурені не лише самим підвищенням, а й тим, що його впровадили без попередження. Більше того, про те, що у лютому районні адміністрації призначили нових управителів - районні керуючі компанії - багато хто дізнався лише зі ЗМІ.
Голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко виділив кілька ключових проблем. Перша — фінансове навантаження на мешканців. У багатьох киян просто немає коштів на оплату нових тарифів. Після підвищення щомісячний платіж зросте мінімум на 300–400 гривень, що є суттєвою сумою для більшості громадян.
Друга проблема — якість послуг. Керуючі компанії, які виграли конкурс, і раніше не виконували своїх обов’язків належним чином. Тепер же вони продовжать надавати ті самі неякісні послуги, але вже за підвищеними "ринковими" тарифами. Мешканці сумніваються, що якість обслуговування покращиться.
Щодо обов’язковості сплати, Олег Попенко має чітку позицію: мешканці не зобов’язані платити за прибирання прибудинкової території, якщо земля не перебуває у їхній власності й вони не надавали згоду на ці послуги. За його словами, витрати на прибирання двору мають покриватися лише у двох випадках: коли мешканці є власниками землі або коли офіційно погодилися оплачувати ці послуги.
Попенко посилається на Закон "Про житлово-комунальні послуги", який визначає, що прибирання прибудинкової території оплачує власник. Оскільки власником є Київська територіальна громада в особі міської ради, саме міський бюджет повинен покривати ці витрати, доки земля не оформлена як прибудинкова територія.
Нагадаємо, українцям пояснили, як самостійно розрахувати субсидію на оренду житла.

