Україна вперлася у стелю в питанні військових технологій, поки Росія продовжує вкладати все більше грошей в масштабування найкращих українських винаходів, практик і тактик, наголошує засновниця ГО "Центр підтримки аеророзвідки", керівниця проєкту технологічного посилення СОУ Victory Drones Марія Берлінська. Вона закликає українців "перепрограмуватися на гру в довгу", перейти до інвестицій в технологічну мілітаризацію суспільства та розпочати діалог з експортерами технологій.
"Це в першу чергу не про торгівлю, а про партнерство. І про те, щоб продемонструвати партнерам, що ми готові до таких партнерств, що ми інвестуємо спільно і в їхню обороноспроможність, — сказала Берлінська під час проєкту "Клуб LB". — З тих самих країн Європейського Союзу. Бо, на жаль, ми перетворилися на найбільший полігон, і в нас найсучасніша війна у світі".
Сьогодні українські чиновники під великим тиском купують те, що справді необхідно фронту. Так бути не повинно.
"Має бути в державі стейкхолдер, який створює тренди, тенденції та каже, що буде актуальним через пів року, через рік, через 16 місяців. Інакше ми постійно будемо наздоганяти на позавчора і будемо платити за це кожного дня сотнями життів", — озвучила своє бачення вирішення цієї проблеми Берлінська.
Дальні ударні дрони могли б змінити хід війни. Але замість технологій майбутнього в України є передусім симптоми системної хвороби. Про це в статті "Безпілотний глухий кут: чому українські дрони не змінюють ходу війни" пише офіцер ЗСУ, радіоінженер, спеціаліст із аеророзвідки Юрій Касьянов.