/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1c056db6bca379f3cbfcbdb838c6ccb6.jpg)
Українці більше здають долари: в НБУ пояснили падіння курсу
Основні тези заступника голови НБУ:
На валютному ринку України за останні місяці суттєво змінилася ситуація. У квітні українці вже більше продають долари.
Про це заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій під час брифінгу 17 квітня. Він зазначив, що зараз спостерігається збільшення пропозиції цієї валюти.
"Ми спостерігаємо протягом березня-квітня ревальвацію гривні відносно долара. Спостерігається суттєве збільшення валової пропозиції валюти", – зазначив Гелетій.
Він розповів, що в лютому на міжбанку пропозиція була 213 млн доларів на день, у березні вона зросла до 240 млн доларів, а попит зріс не так суттєво.
За його словами, суттєво зменшилася купівля валюти з боку українців.
"Наразі ми навіть спостерігаємо чисту пропозицію протягом останніх днів", – сказав він.
Гелетій розповів, що в лютому середньоденний попит був на рівні 41 млн доларів, в березні – 31 млн доларів, у квітні – лише 17 млн доларів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fb1aaa49c125fa4a5fedb542efc6dd455.jpg)
Курс долара в Україні – останні новини
Як раніше повідомляв Главред, гривня зміцнилася – аналітики попередили, що буде з курсами валют в Україні. Попри зростання валют протягом останніх днів, ще зарано говорити про зміну тенденції на ринку.
Також раніше експерти розповіли, в якій валюті краще зберігати заощадження у 2025 році. В умовах економічної нестабільності українцям варто діяти обачно, щоб не втратити власні гроші, зазначив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine Дмитро Боярчук.
Нагадаємо, долар продовжує летіти вниз – стало відомо, скільки коштує валюта в обмінниках та банках. На валютному ринку гривня зміцнює свої позиції.
Читайте також:
Що таке Національний банк України?
Національний банк України (НБУ) - центральний банк України, особливий центральний орган державного управління, який є емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці України - гривні. Також регулює і наглядає за діяльністю комерційних банків в Україні та небанківських фінансових установ, повідомляє "Вікіпедія".

