/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fef1786b3c35233af51f66b882b6be10c.jpg)
У який день не можна пекти паски перед Великоднем: відповідь знають не всі
Ви дізнаєтеся:
Великдень вже на носі, а господині складають святкове меню та традиційно готуються до випікання пасок. Однак українці вірять, що випікати паски в пʼятницю - заборонено. Главред все ж розібрався, чому не можна пекти традиційну страву в Страсну п'ятницю.
Священик у TikTok @padrenazariibihun розповів, що у Страсну п'ятницю не варто братися за випікання пасок, тому що це день скорботи. Люди у пʼятницю згадують розп'яття Ісуса Христа, моляться у храмах та виносять Плащаницю – символічне зображення Сина Божого.
Традиційно з післяобіднього часу у Чистий четвер і до пізнього вечора Страсної пʼятниці люди намагалися менше працювати, оскільки у цей час звершувалися важливі богослужіння.
Тому у Страсну п'ятницю все ж варто уникати будь-якої фізичної роботи, розваг, веселощів, співів та гучних вечірок.
Священик вважає, що у Страсну пʼятницю вірянам варто присвятити час молитві та духовним роздумам.
А от випікати паски можна в Страсний понеділок, вівторок. Якщо це для вас дуже рано, то можна готувати традиційну страву у Страсний четвер та у Велику суботу.
Дивіться відео, чому не можна випікати паски у Страсну пʼятницю:
@padrenazariibihun Авторська рубрика так або ні, вона собою представляє короткі відповіді на запитання прихожан в онлайн. Є запиння до мене, як священника? Задавай в коментарях. #падреназарійбігун♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic
Інші новини:
Що таке паска?
Паска - це великодній хліб у південноросійській, українській та білоруській кухнях. У Центральній Росії та на півночі основна назва - "кулич", а паскою називають страву із сиру у вигляді усіченої пірамідки.
Паска - один із найдавніших символів Воскресіння Христа. Вона подібна до артоса - особливого круглого високого хліба із зображенням хреста і тернового вінця. Артос у храмі означає жертву за людей - самого Христа. У великодньому частуванні відображена віра християн у незриму присутність воскреслого Господа за їхньою святковою трапезою.

