/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F0aa807c2bfdf698f903ff6b1459ad752.jpg)
Нові норми для дитсадків: що зміниться за законом
Закон України «Про дошкільну освіту» встановлює чіткі норми щодо кількості дітей у групах дитячих садків та навантаження на одного вихователя. Але між тим, що записано в законі, і тим, як усе відбувається в реальності, — велика різниця.
Максимальна кількість дітей одного віку на одного вихователя не має перевищувати п’яти. У групах змішаного віку ці правила трохи інші: не більше ніж 15 дітей, якщо всі старші трьох років, і до 10 дітей, якщо серед них є хоча б одна дитина віком від одного до трьох років.
Згідно з законом, співвідношення дітей до вихователів має бути таким:
-
не більше ніж 5 дітей віком до одного року;
-
не більше ніж 10 дітей віком від одного до двох років;
-
не більше ніж 15 дітей віком від двох до трьох років;
-
не більше ніж 20 дітей віком від трьох років і старше.
дитсадок
В інклюзивній групі дозволено перебування не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами. А для створення окремої групи немовлят у державному чи комунальному садку потрібно щонайменше троє дітей відповідного віку.
Однак у багатьох українських дитсадках групи переповнені. Вихователі працюють із подвійним чи навіть потрійним навантаженням, а увага, яку кожна дитина повинна отримати, зводиться до мінімуму. Особливо складна ситуація в сільській місцевості, де не вистачає персоналу, а матеріальна база часто застаріла.
Раніше ми розповідали, що на уроки - за 30 км: старшокласникам доведеться їздити до школи у інші міста
Також, "Не освіта, а катування": батьки б'ють на сполох – що не так з українськими школами

