/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ff0d2e4a29212c24878e62579572dd172.jpg)
"Не диспетчер на дроті": чи можуть вчителі ігнорувати дзвінки батьків після уроків
В українських школах роками мовчки діяло неписане правило: вчитель завжди на зв’язку. Пізні дзвінки від батьків, нічні повідомлення у Viber, термінові “уточнення” домашнього завдання — усе це стало буденністю для тисяч педагогів. Але тепер юристи чітко заявляють: учитель не зобов’язаний надавати особистий номер телефону ані учням, ані їхнім батькам.
Про це нагадала освітня юристка Наталія Челах. За її словами, особистий номер телефону — це частина приватного життя, а втручання в нього можливе лише за рішенням суду або в межах закону. А от спілкування з батьками та школярами — це вже робоча зона, яка не має ніякого стосунку до особистого простору.
"Стаття 32 Конституції України прямо забороняє втручання в особисте і сімейне життя без законних підстав", — наголошує Челах.
Більше того, адміністрація школи не має права змушувати вчителя ділитися особистим номером. Якщо заклад наполягає на постійному зв’язку, то зобов’язаний надати окремий робочий телефон або офіційні засоби комунікації.
І навіть якщо педагог добровільно погодився спілкуватися через особистий номер, він має повне право:
-
самостійно визначати години для дзвінків;
-
відмовлятись від голосових дзвінків і спілкуватися лише через месенджери;
-
ігнорувати повідомлення у позаробочий час.
“Учитель — не чергова лінія довіри. Він має право на відпочинок, тишу і власне життя,” — підкреслює юристка.
Раніше ми розповідали, що колись були конкурси, а тепер — порожні класи: в Україні стрімко зменшується кількість першокласників
Також, у черзі чекати не потрібно: як записати дитину в 1 клас без хабарів та договірняків

