/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F9ca6607ddd034f48b02b04de6d2c7e2c.jpg)
Навіщо в СРСР вбивали китів: правда, яка була під сімома замками
Ви дізнаєтесь:
У середині ХХ століття у світі набув масовості промисел із винищення китів. Радянський Союз був однією з країн, де китобійні набули величезного масштабу.
Главред дізнався, що винищенням китів займалися перш за все задля покращення економічної ситуації в країні. Справа в тому, що китовий жир був одним з найцінніших продуктів, який добували з туш китів.
У СРСР його широко використовували для виготовлення мила, маргарину, мазей, а також як паливо для ламп. Особливо цінним китовий жир став у роки після Другої світової війни, коли країна відновлювалася з руїн і кожен ресурс був на вагу золота.
Ще одним цінним матеріалом, через який у СРСР вбивали китів, був китовий вус. Здавалося, навіщо раніше використовували китовий вус? Його використовували для виготовлення корсетів, парасольок, рибальських снастей та навіть у технічних компонентах.
Таким чином СРСР збагачувався на китах до 1970-х років. Те, що врятувало китів від винищення - це перш за все міжнародні угоди, які обмежували або повністю забороняли промислове китобійство.
Радянський Союз, хоч і не одразу, але згодом почав дотримуватися цих обмежень. Хоча, як відомо з відкритих джерел, дані по здобичі китів, які Радянський Союз надавав в Міжнародну Китобійну Комісію, повністю фальсифікувалися, і лише нещодавно були офіційно опубліковані фактичні дані по радянському китобійному промислу.
Ще одним важливим чинником стало винайдення синтетичних замінників китового жиру та китового вуса, після чого СРСР остаточно припинив вбивати китів.
Більше новин:
Розпад СРСР
Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.
Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.

