До ЗСУ допустили новий наземний безпілотник-амфібію: характеристики
До ЗСУ допустили новий наземний безпілотник-амфібію: характеристики

До ЗСУ допустили новий наземний безпілотник-амфібію: характеристики

Платформа UNEX UGV (Коллаж: Міноборони)

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони наземний дрон-амфібію UNEX UGV українського виробництва. Про це повідомили в оборонному відомстві.

UNEX UGV – це дистанційно керована самохідна броньована платформа, збудована на спеціальному шасі, що "забезпечує виняткову мобільність у найскладніших умовах", зауважують в МО.

Заявлено, що ця платформа легко пересувається по воді, плавнях, болоту, трясовині, піску, складній поверхні та кризі.

"Розподіл ваги між осями і широкі шини створюють тиск на поверхню менший, ніж нога піхотинця. Завдяки цьому платформа не активує міни, призначені для ураження автомобільної та броньованої техніки", – розповіли у відомстві.

В Міноборони зазначили, що під час демонстрації ця бронеамфібія проїхала по керамічній тарілці та чашці з кавою, при цьому не пошкодивши їх.

Читайте також
До ЗСУ допустили безпілотник, яким можна евакуювати поранених із поля бою – фото

Також МО наводить такі характеристики цієї платформи:

→ долає водні перешкоди, повалені дерева, великі каміння, рови;

→ може виїжджати з води на кригу;

→ працює у складних погодних умовах за різних температур;

→ стійка до систем радіоелектронної боротьби, має "надійну систему радіоуправління", програмований автопілот, "потужні акумулятори".

Окрім цього, пише відомство, UNEX UGV можна виготовляти у різних модифікаціях – з бойовим модулем, системою РЕБ, для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.

Загалом, з початку повномасштабного російського вторгнення МО кодифікувало і допустило до використання у Силах оборони майже 80 наземних дронів українського виробництва, з них 15 – у 2025 році, повідомив заступник міністра Валерій Чуркін.

"Наземні роботизовані комплекси виконують широкий спектр завдань: проводять штурмові та оборонні дії, розвідку, мінування та розмінування, спостереження, логістичні завдання, здійснюють евакуацію. Сили оборони вже мають досвід проведення військових місій (відбиття штурмів) за допомогою наземних роботів і повітряних дронів", – розповів чиновник.

  • 27 лютого Міноборони допустило до експлуатації універсальний наземний роботизований комплекс "Гулівер".
  • За лютий МО кодифікувало і допустило до експлуатації у війську понад 100 нових зразків озброєння та військової техніки, 90% – українського виробництва.
  • 7 квітня Міноборони допустило до використання у Силах оборони наземний роботизований комплекс з кулеметом D-21-12R українського виробництва.
Читайте також
Колишній директор НАБУ Ситник потрапив під скорочення в Агенції оборонних закупівель
Джерело матеріала
loader
loader