/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fba57fb2841a3e8bfdb7a100b27749f20.jpg)
Країни "Рамштайну" домовились про нові контракти та пришвидшення поставок озброєння для ЗСУ
Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв взяв участь у зустрічі національних директорів з озброєння.
За інформацією Міністерства оборони, захід пройшов у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі та зібрав представників понад 40 країн, які також беруть участь в засіданнях Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн").
Сергій Боєв ознайомив партнерів з виробничими спроможностями українських компаній та потребою у їх фінансуванні. Крім того, наголосив, що ППО, боєприпаси та дрони залишаються пріоритетом для масового виробництва.
Заступник міністра зауважив, що розвиток оборонного виробництва став одним із ключових завдань для України в умовах війни. Він нагадав, що за час повномасштабного вторгнення спроможності українського ОПК виросли в більш ніж 35 разів та продовжують зростати. За його словами, для використання цих спроможностей в повному обсязі Україна потребує інвестицій з боку партнерів.
"Ворог продовжує тероризувати мирні міста, тому потреба у протиповітряній та протиракетній обороні залишається надзвичайно високою. Ми готові до спільного виробництва систем, які уже показали ефективність у захисті нашої країни", – сказав Сергій Боєв.
Він озвучив пропозиції щодо створення спільних підприємств з виробництва ключових компонентів – ракетних двигунів, компонентів до БПЛА та інших деталей. Також Сергій Боєв подякував країнам за нещодавно оголошені пакети допомоги в сумі 21 мільярд доларів США.
За результатами засідання Україна, Велика Британія та Німеччина, як лідери Контактної групи, виступили зі спільною заявою. В ній, зокрема, погоджено якнайшвидшу реалізацію зобовʼязань перед Україною щодо допомоги для захисту суверенітету та цивільного населення – укладання контрактів з промисловістю та швидкі поставки допомоги.

