/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F7ed1359a5c371c4903dae1cd9336556d.jpg)
Як називалися перші станції метро в Києві: відповідь здивує багатьох
Ви дізнаєтесь:
Київське метро - важлива транспортна артерія столиці, яка до того ж віддзеркалювала історичні зміни у столиці. Протягом десятиліть станції неодноразово змінювали свої назви у зв'язку з політичними, культурними та історичними подіями.
Главред дізнався, як раніше називалися станції метро Києва. Згідно з даними з відкритих джерел, метрополітен у Києві був відкритий 6 листопада 1960 року, і саме тоді з'явилися перші п'ять станцій: "Вокзальна", "Університет", "Хрещатик", "Арсенальна" та "Дніпро".
Якщо говорити про те, яка найстаріша станція метро у Києві, то це "Арсенальна". До речі, вона не лише входила до складу першої черги метро, а й вважається найглибшою станцією метро у світі.
З роками метрополітен Києва розрісся до 52 станцій з трьома підземними вузлами пересадки в центрі міста. З розвитком метро деякі станції переіменовували.
Наприклад, станція "Петрівка" у 2018 році стала "Почайна", "Мінська" у 2023 перейменована на "Варшавська", а "Героїв Дніпра" залишилась без змін, попри обговорення.
Але більшість жителів міста ще пам'ятають ці старі назви, на відмінну від того, як раніше називалася станція метро Театральна у Києві. До 1992 року вона мала назву "Ленінська". Її перейменували після здобуття Україною незалежності, що стало частиною загальної тенденції декомунізації.
Читайте також:
Що відомо про київський метрополітен
Київський метрополітен — швидкісна позавулична, переважно підземна, транспортна система Києва. Діють три лінії, експлуатаційна довжина яких становить 69,648 км, 52 станції із трьома підземними вузлами пересадки в центрі міста. Усі лінії електрифіковані постійною напругою 825 В, на них працюють 5-вагонні електропоїзди довжиною приблизно 100 м. Метрополітен відкритий для пасажирів щоденно з 05:30 до 23:00, та цілодобово функціонує як укриття під час повітряної тривоги, пише Вікіпедія.

