/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fd42c8ecd7d260cf1d889c12873305f86.jpg)
Влупив майже 8-бальний шторм: Україна під атакою найпотужнішої магнітної бурі
Ви дізнаєтеся:
Протягом останніх днів Земля зазнає впливу сильної геомагнітної активності, спричиненої потужними спалахами на Сонці та викидами корональної маси. У середу, 16 квітня, зафіксовано підвищений рівень сонячної активності з К-індексом до 7, що класифікується як сильна магнітна буря. Про це повідомив портал Meteoagent.
Від початку квітня спостерігається підвищена геомагнітна активність, яка триватиме й надалі. Висока сонячна активність спостерігається 16 квітня. Магнітна буря наразі досягла індексу 7.
У четвер 17 квітня, буря дещо ослабне, але все ще зберігатиме високий рівень геомагнітної активності — К-індексу 5. Така буря здатна викликати порушення у самопочутті та легкі збої в роботі електроніки.
З 18 по 21 квітня, очікуються помірні бурі. Вплив на здоров’я людей буде менш відчутним, але метеозалежні особи все ще можуть реагувати на зміни. Проте вже 22 квітня фахівці прогнозують черговий сильний сплеск сонячної активності.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F6438b7b9258c0c27836520eb079721a3.jpg)
Як магнітна буря впливає на здоров’я
Геомагнітна буря — це не просто космічне явище, а фактор, що впливає на здоров’я та самопочуття людей. Особливо чутливо на такі зміни реагують метеозалежні. У дні підвищеної сонячної активності можливе загострення таких симптомів, як апатія, дратівливість, тривожність, головний біль, порушення сну та концентрації. Також можуть спостерігатися скачки артеріального тиску й навіть загострення хронічних серцево-судинних захворювань.
У ці дні краще уникати перевтоми та стресу, зменшити фізичне навантаження і більше часу приділяти відпочинку. Корисно пити більше чистої води, проводити час на свіжому повітрі, приймати теплі ванни з травами або морською сіллю, а також дотримуватись регулярного режиму сну. Якщо виникає відчуття різкого погіршення стану, варто звернутися за медичною допомогою.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F64df5f0c9e05c7a8fede0eee7c37a6fd.jpg)
Магнітні бурі - останні новини
Нагадаємо, у квітні 2025 року Сонце спричинить серію магнітних бур різної інтенсивності, які впливатимуть на Землю. У періоди 8–10 та 22 і 24 квітня можливі сильні бурі, що можуть викликати дискомфорт у метеочутливих людей.
За прогнозами, 16 квітня можливі магнітні бурі класів G1–G2 через протуберанці, які відокремилися від Сонця й прямують до Землі. Ймовірність бур у середу становить 70%. У четвер збурення поступово слабшатимуть, але залишатимуться протягом більшої частини дня.
Як повідомляв Главред, 16 квітня можуть статися на Сонці нові спалахи класу М. Їхня ймовірність становить 75%. Імовірність спалахів класу Х становить 10%. Наступна буря очікується 20 квітня, з піками 21 і 23 квітня.
Читайте також:
Що таке магнітна буря?
Магнітна буря - це збурення геомагнітного поля, яке може тривати від кількох годин до кількох діб. Вони спричиняються збуреними потоками сонячного вітру, які надходять у магнітосферу Землі та взаємодіють із нею. Ці геомагнітні бурі можуть впливати на техніку і навіть людський організм. Вони можуть спричинити порушення або поломки в апаратурі космічних апаратів, вивести з ладу електронну техніку на Землі.
Що стосується впливу магнітних бур на людський організм, то однозначної відповіді на це питання немає. Однак багато хто зазначає, що під час геомагнітного шторму в них погіршується самопочуття. Про це повідомляє Вікіпедія.

