/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fe973f2754ad0fa03140bbac8e6765384.png)
Священна гора Кім Чен Ина: до списку ЮНЕСКО вперше потрапив об'єкт з Північної Кореї
Гора Пекту на території КНДР отримала статус глобального геопарку ЮНЕСКО. Це перша локація з таким статусом на території Північної Кореї.
Про це повідомляє CNN.
Пекту є діючим стратовулканом на кордоні між Північною Кореєю та Китаєм та найвищою вершиною Корейського півострова. Проте уряд КНДР тримає її на такому самому режимі ізоляції, як і решту країни, – зокрема, журналіст CNN Вілл Ріплі зауважує, що йому пощастило відвідати її у 2017 році у числі небагатьох західних журналістів. Чи зміниться ситуація після надання статусу ЮНЕСКО – наразі неясно.
Навколо гори Пекту зосереджено багато місцевих міфів. Її вважають місцем народження Тангуна – міфічного засновника першої корейської держави. А державна пропаганда нинішньої КНДР стверджує, що родина Кімів, яка утримує владу ще з середини минулого століття, походить від "священної крові Пекту".
Очільник Північної Кореї Кім Чен Ин не раз підіймався на Пекту, і зазвичай це було пов’язано із важливими для КНДР подіями. Наприклад, сходження Кім Чен Ина на Пекту відбувалося у 2013 році, напередодні розстрілу його дядька Чан Сон Тхека. Також Кім Чен Ин підіймався на гору перед ядерними випробуваннями 2016 року.
У 2018-му Кім дозволив піднятися на Пекту тодішньому президенту Південної Кореї Мун Чже Іну – у період недовгого пом’якшення відносин між двома Кореями.
Також ми писали, що Північна Корея будує військовий корабель, який може стати найбільшим у світі. Будівництво проходить у верфі Nampo на західному узбережжі країни, приблизно за 60 кілометрів на південний захід від Пхеньяна.
Раніше стало відомо, що КНДР "запозичила" у Росії модель літака А-50 і створила за його основою власний літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління.

