/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fb078ac9d7fc36d045239dd81939c7cd8.jpg)
Фінал — не за горами: у Мінекономіки розкрили результати переговорів зі США щодо копалин
Київ та Вашингтон досягли "суттєвого прогресу" у роботі над угодою. Міністерка Юлія Свириденко розповіла, що найближчим часом слід чекати на меморандум.
Про це відомо з публікації першої віцепрем'єрки й міністерки економіки Юлії Свириденко у соцмережах від 16 квітня.
"Позитивний новий крок зі Сполученими Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України", — зауважила вона.
Американська й українська технічні команди "дуже ґрунтовно" попрацювали разом над угодою про корисні копалини. Зі слів Свириденко, був досягнутий "суттєвий прогрес". Юристи зробили "правильні акценти" у драфті, тобто попередньому варіанті, угоди. Міністерка подякувала за роботу перемовникам від обох команд.
Україна домовилась зі США "зафіксувати цей позитив" у меморандумі про наміри. Найближчим часом сторони готуються завершити формалізацію угоди. Поки ще триває робота над конкретними пунктами. Однак голова Мінекономіки запевнила, що команди вже багато пропрацювали, і "рівень угоди має бути достатньо високим".
Міністерка підтвердила, що угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді, тобто за цей ще має проголосувати парламент. З її слів, це партнерство надасть можливість інвестицій та розвитку в Україні. Окрім того, воно має забезпечити "умови для відчутного економічного зростання" як України, так і США.
Нагадаємо, у The New York Times інформували, що США вимагали від України увесь прибуток з продажу її корисних копалин, не згадуючи про жодні гарантії безпеки. За даними ЗМІ, Вашингтон хотів повернути усю вартість своєї допомоги, ще й річними відсотками.
Однак 16 квітня у Bloomberg передали, що сума, яку Україна нібито має повернути, знизилась з 300 мільярдів доларів до 100. Водночас українці отриману від США допомогу не вважають боргом, який потрібно повертати.

