Франція висилає 12 співробітників консульств Алжиру та відкликає свого посла для консультацій
Франція висилає 12 співробітників консульств Алжиру та відкликає свого посла для консультацій

Франція висилає 12 співробітників консульств Алжиру та відкликає свого посла для консультацій

Франція вирішила вислати з країни 12 співробітників дипломатичних установ Алжиру, а також відкликати свого посла для консультацій у відповідь на такий крок алжирської сторони.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє BFMTV.

Першим кроком у дипломатичній сварці стало затримання Францією представника консульства Алжиру, якого вважають дотичним до викрадення опозиційного алжирського активіста.

Наприкінці минулого тижня у Парижі висунули звинувачення трьом особам, у тому числі згаданому співробітнику консульства, у викраденні і свавільному утриманні особи, та у створенні злочинної терористичної організації.

Усіх залишили під вартою.

Після того Алжир оголосив персонами нон-грата 12 співробітників МВС Франції, які перебували в країні.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Франція у відповідь висилає 12 алжирських представників, а також відкликає для консультацій свого посла в Алжирі.

"Алжирська сторона несе відповідальність за різке погіршення наших двосторонніх відносин", – заявили у Єлисейському палаці.

Міністр закородонних справ Жан-Ноель Барро, який ще на початку місяця їздив до Алжиру налагоджувати відносини, заявив, що Алжир "обрав ескалацію".

В Алжирі ж перекладають відповідальність за ескалацію на очільника МВС Франції Брюно Ретайо, який також тисне на Алжир у міграційному питанні.

Глава МЗС Франції у відповідь наголошує, що особисто Ретайо ніяк не пов’язаний з приводом для поточного скандалу, а французька правоохоронна і судова система є незалежними.

Барро додав, що Алжир "має продовжувати дотримуватися обіцянок" у співпраці щодо міграції та безпеки, попри напругу у відносинах між країнами.

Ретайо у своїх останніх коментарях заявив, що вважає відповідь Франції пропорційною.

"Неприйнятно, щоб Франція була полем гри для алжирських спецслужб", – заявив він, маючи на увазі викладення активіста.

Минулого року Алжир відкликав посла з Франції після рішення Парижа щодо Західної Сахари.

Джерело матеріала
loader
loader