Військовий назвав умови, за яких молодь готова служити у ЗСУ
Військовий назвав умови, за яких молодь готова служити у ЗСУ

Військовий назвав умови, за яких молодь готова служити у ЗСУ

Обговорення контрактної служби для молоді викликає різні думки — чи зможе вона стати ефективною формою служби, чи призведе до конфліктів в армії.

Про це розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі День.

«Знаєте, коли це питання тільки почало підніматись і дискутуватись в суспільстві, всі зразу почали вивчати це питання в режимі короткострокової перспективи.

Короткострокової перспективи — розглядалося в чому? Чи не буде внутрішніх конфліктів в армії? Власне, щодо таких, хто прийде начебто на рік терміну, тоді як багато військових служить безтерміново, і дехто ще з часів АТО, і таких дуже багато.

Другий момент — розглядалося питання, чи це не буде просто банальне заробітчанство і способи ухилятися від такої служби, і знову ж ми говоримо про те, що внутрішній конфлікт».

Питання, які виникають у суспільстві, включають можливий вплив на військову дисципліну та можливі конфлікти через контракти на короткий термін.

«Третє — те, що вікова категорія 18-25, це, зазвичай, молодь, яка виходить, так би мовити, з домашнього, з-під маминого крила, з-під татової руки, і йде в світ реально здобувати освіту, тобто будувати якісь плани на найближче там своє майбутнє.

І акцент на таку молодь йшов в тому плані, щоб їх в майбутньому залучити до несення військової служби, через ті вигоди, які вони отримають в майбутньому.

Щоб в перспективі вони залишалися в країні, тобто там безкоштовне навчання, іпотека, і багато інших моментів, так, статусність і все решта».

Проте багато молодих людей все ще не можуть визначити свої реальні плани і нові пропозиції можуть відкрити нові можливості для них.

«Але, знаєте, також, і я на цьому завжди наголошував, що потрібно дочекатися перших результатів, тому що сучасна молодь перебуває в двох вимірах».

Це питання слід розглядати через призму сучасних соціальних мереж і субкультур, що можуть змінити підхід до служби.

«В вимірах соцмереж і в вимірах своїх субкультур молодіжних.

На цьому етапі ті, хто підписав контракт, вони ще не зкомунікували або не створили першу субкультуру молоді про те, що служити — це цікаво, це класно, це хайпово, називаємо, хай там що якою сленговою молодіжною мовою».

Результати першої половини служби будуть важливими для подальшого оцінювання ефективності змін.

«Друге — ще оці не пройшли цей період служби, хоча б там півроку, тобто в середньостроковій перспективі, щоб, знову ж таки, вони від емоцій перейшли до практичних рішень, до практичних слів, до того, що вони вже показали результат».

Джерело матеріала
loader
loader