/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fdaa32bb937f6dd03fc4b7f86980b7df5.jpg)
Ігнорування рахунків за комуналку: коли людину можуть залишити без житла
Українці зобов'язані своєчасно та повністю оплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги. У разі накопичення великої заборгованості у людини можуть забрати майно. Про це вказується у частині 7 ст. 48 закону України "Про виконавче провадження".
Якщо через повномасштабну війну та інші обставини у споживача накопичилися борги за комунальні послуги, то він має право скористатися можливістю реструктуризації. Це дозволяє розділити борг на частини та виплачувати його протягом певного періоду – до 5 років.
Коли боржник не виявляє бажання погашати заборгованість, постачальник послуг має право звернутися до суду. У такому разі можуть бути вжиті заходи щодо примусового стягнення боргу.
Насамперед боржнику можуть заблокувати банківські рахунки та списати кошти для сплати боргу. Якщо коштів замало, то можливий арешт майна.
Конфіскувати нерухомість, у тому числі квартиру, можуть, якщо сума заборгованості перевищує 20 мінімальних зарплат, тобто 160 тисяч гривень.
Проте законодавством встановлені певні обмеження. Наприклад, забрати житло не зможуть, якщо у ньому мешкають неповнолітні або люди з інвалідністю.
Загалом конфіскація квартири чи іншої нерухомості – це останній захід. Вона застосовується, якщо є велика заборгованість і немає інших способів погашення боргу.
