Єврокомісія видає своїм працівникам одноразові телефони для поїздок до США через загрозу шпигунства — FT
Єврокомісія видає своїм працівникам одноразові телефони для поїздок до США через загрозу шпигунства — FT

Єврокомісія видає своїм працівникам одноразові телефони для поїздок до США через загрозу шпигунства — FT

Єврокомісія видає своїм працівникам одноразові телефони для поїздок до США через загрозу шпигунства — FT

Зазвичай такі заходи застосовуються, зокрема, для відряджень до Китаю.

Єврокомісія, остерігаючись ризику шпигунства, видає одноразові телефони та прості ноутбуки деяким своїм співробітникам для поїздок до США, повідомляє FT.

За словами чотирьох джерел видання, члени Єврокомісії та високопосадовці, які наступного тижня їдуть на весняні зустрічі МВФ і Світового банку, вже отримали нові вказівки.

Такі “перестороги” нагадують заходи, що застосовуються під час поїздок до України та Китаю, куди не дозволяється брати “стандартні” гаджети через побоювання російського або китайського стеження.

“Вони стурбовані тим, що США можуть проникнути в системи Єврокомісії”, - сказав один із чиновників.

“Трансатлантичному альянсу прийшов кінець”, - заявив інший європейський чиновник.

Брюссель і Вашингтон ведуть делікатні переговори в низці сфер, де кожна зі сторін могла б зібрати інформацію про іншу. Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович, як відомо, прибув на переговори з міністром торгівлі США Говардом Лутніком у Вашингтоні, намагаючись врегулювати ескалацію торговельної війни. 

Крім того, троє представників ЄК вирушають до Вашингтона на засідання МВФ і Світового банку, які відбудуться з 21 по 26 квітня: комісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс, єврокомісар з питань фінансових послуг Марія Луїс Альбукерке і єврокомісар з питань міжнародного партнерства Йожеф Сікела.

Єврокомісія підтвердила, що нещодавно оновила свої рекомендації з безпеки для поїздок США, але додала, що жодних конкретних інструкцій стосовно використання одноразових телефонів в письмовому вигляді не було. 

Чиновники розповіли FT, що в інструкції для всіх співробітників ЄС, які подорожують до США, міститься рекомендація вимикати телефони на кордоні та класти їх у спеціальні чохли, щоб захистити від шпигунства, якщо ті залишаться без нагляду.

На думку аналітика Люка ван Мідделаара з Брюссельського інституту геополітики, такі рекомендації очікувані.

“Вашингтон - це не Пекін і не Москва, але це супротивник, який схильний використовувати позаправові методи для просування своїх інтересів”, - зазначив він.

Ван Мідделаар нагадав, що адміністрацію колишнього президента США Барака Обами свого часу звинувачували в “телефонному шпигунстві” за ексканцлером Німеччини Ангелою Меркель. 

“Адміністрації демократів використовують ту ж тактику. Це прийняття Комісією реальності”, - пояснив аналітик.

Існує додатковий ризик під час подорожей до США, де прикордонники мають право вилучати телефони та комп'ютери відвідувачів і перевіряти гаджети.

Туристам і науковцям з Європи також відмовляли у в'їзді в Штати після того, як на їхніх телефонах чи ноутбуках виявляли коментарі в соціальних мережах або документи з критикою політики адміністрації Трампа.

Таке ставлення до Вашингтона як до потенційної загрози безпеці підкреслює, як погіршилися відносини сторін після повернення Дональда Трампа на посаду президента США. 

Трамп звинувачував ЄС у “грабежі” США й запроваджував нові торговельні тарифи проти Союзу. Водночас він зайняв більш примирливу позицію стосовно Росії, тиснув на Україну в питанні завершення війни та погрожував послабити внесок США в безпеку Європи, стимулюючи переозброєння на континенті. Штати також критикували регулювання ЄС технологічних компаній і заявляли, що Брюссель обмежує свободу слова.

Джерело матеріала
loader
loader