
У Румунії знайшли дакійський скарб: він вказує на існування невідомого поселення
На початку 2025 року в румунському повіті Муреш археологи виявили багатовіковий срібний скарб. Знайдені за допомогою металошукачів артефакти вказують на присутність дакійської громади в районі, що додало нову главу до історичної карти регіону.
Про це пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Скарб знайшли молдовани Діонісіє-Аурел і Захан Себастьян-Адріан і відтоді офіційно визнаний мерією муніципалітету Бреаза-Муреш. Згідно з їхньою заявою, знахідка є першим задокументованим доказом існування дакійського поселення в Бреазі.
Влада вважає, що майбутні археологічні дослідження допоможуть визначити точне місцезнаходження і характер місця — можливо, поселення або укріплення — пов'язаного з цими артефактами.
"Це перше підтвердження дакійської присутності в регіоні", — повідомили в мерії.
Дакія, стародавня держава, що охоплювала більшу частину території сучасної Румунії, був домом для даків, народу, відомого своєю майстерністю в роботі з металами, особливо зі сріблом і золотом. У I столітті до нашої ери їхня майстерність і доступ до багатих родовищ мінералів зробили цей регіон стратегічно важливим. У 106 році нашої ери імператор Траян завоював Дакію, зробивши її однією з найцінніших провінцій Римської імперії.
Нещодавно знайдений скарб містить шість різних срібних виробів: круглий браслет з ботанічним орнаментом, три фібули (дві вузлуваті та одна з чотирма вузлами), ланцюжок з підвісками у формі цвяхів та пояс, складений зі з'єднаних овальних пластин.
До поясу також могла належати прямокутна пластина з гравіюванням солярних мотивів. Вагою близько 550 грамів, ці предмети, ймовірно, належали дакійській еліті і могли вдягатися під час важливих подій.
Експерти припускають, що скарб могли поховати як релігійну жертву або заховати під час кризи. Незалежно від його призначення, наявність скарбу підтверджує, що даки жили в Бреазі — місцевості, де така активність раніше не була задокументована. Предмети зараз знаходяться під опікою Мурешського повітового музею, де вони будуть вивчатися і в кінцевому підсумку будуть виставлені на загальний огляд.
Важливо Втрачена столиця древнього королівства: археологи зробили неймовірне відкриття у Північній МакедоніїЦя знахідка розкриває маловідому частину історії Дакії і додає цінний контекст до археологічної спадщини Румунії. Артефакти не лише відображають соціальні та культурні практики могутнього народу, але й нагадують нам, як поховані історії можуть формувати те, що ми знаємо про давні цивілізації.
Раніше Фокус писав про стародавні пам'ятки, які виявили у М'янмі після землетрусу. Археологи повідомили про появу руїн, які можуть бути частиною королівського "водного палацу" часів династії Конбаунг.
Також ми розповідали про дослідження античної цегли з Тріру. Вчені розпочали масштабний проєкт, під час якого хочуть дослідити 4000 стародавніх артефактів.

Amazon починає змагання зі Starlink? Компанія запустила перші інтернет-супутники в космос

Blizzard обрала студію, яка займеться розробкою нової гри StarCraft та мобільною Overwatch

Apple відмовилася від надміцного антивідблікового покриття для iPhone 17 Pro

Китайська мікрохвильова гармата зробила 10 000 пострілів під час випробувань: чим вона небезпечна

Одна з найвідоміших кіберспортивних організацій опинилася на межі банкрутства

Кішка може говорити до людини: що означає нявкання кота, його види та значення
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F47f7016c3223f0788a99bd56f11fcf2e.png)