Останній раунд переговорів у Каїрі щодо відновлення припинення вогню в Газі та звільнення ізраїльських заручників завершився без очевидного прориву, повідомили сьогодні палестинські та єгипетські джерела. ХАМАС наполягав на своїй позиції, що будь-яка угода має призвести до завершення війни в Газі, інформує Reuters.
Ізраїль, який минулого місяця відновив військову операцію в Газі після того, як угода про припинення вогню, укладена в січні, зірвалася, заявив, що не припинить війну, поки ХАМАС не буде знищено. Угрупування ХАМАС, зі свого боку, відкидає будь-які пропозиції про роззброєння.
Попри глибокі розбіжності, джерела повідомили, що делегація ХАМАС на чолі з керівником угрупування у Газі Халілом аль-Хайєю виявила певну гнучкість щодо кількості заручників, яких вони готові звільнити в обмін на палестинських ув’язнених, що утримуються Ізраїлем, у разі продовження перемир’я.
Єгипетське джерело повідомило Reuters, що згідно з останньою пропозицією про продовження перемир’я, ХАМАС готовий звільнити більшу кількість заручників. Міністр в уряді Ізраїлю Зеев Елькін, член Ради безпеки при прем'єр-міністрі Беньяміні Нетаньягу заявив, що Ізраїль домагається звільнення близько 10 заручників — більше, ніж раніше погодився звільнити ХАМАС (п’ять).
ХАМАС попросив більше часу для відповіді на останню пропозицію, повідомило єгипетське джерело.
"ХАМАС не має проблем, але хоче гарантій, що Ізраїль погодиться розпочати переговори про другий етап угоди про припинення вогню, що має призвести до завершення війни", — сказав єгипетський представник.
Бойовики ХАМАС звільнили 33 ізраїльських заручників в обмін на сотні палестинських ув'язнених під час шеститижневого першого етапу припинення вогню, який розпочався в січні. Але другий етап, який мав розпочатися на початку березня і призвести до завершення війни, так і не був запущений.
"Після відновлення своєї військової кампанії минулого місяця ізраїльські сили вбили понад 1500 палестинців, багато з яких були цивільними, та вигнали сотні тисяч людей, захопивши величезні території й наклавши повну блокаду на всі постачання в Сектор Гази", — додає агентство.
Нагадаємо, що ізраїльські сили завершили оточення Рафаха в Газі 12 квітня, що є частиною оголошеного плану захоплення більшої території анклаву, який супроводжується масштабною евакуацією населення. Військові неодноразово попереджали про евакуацію сотні тисяч палестинців у Рафаху з моменту відновлення операцій в Газі 18 березня.