/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F9aa3ed99bdb24618d653789206f7b5fe.jpg)
Побачать кожну гривню: українцям посилять податковий контроль – більше ніяких "схем"
Уряд поступово впроваджує систему тотального податкового контролю, яка торкнеться буквально кожного — від підприємців до таксистів і кур’єрів. Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів і податкової політики Данило Гетманцев.
За його словами, Державна податкова служба отримає суттєво розширені повноваження. Уже зараз готується реформа, яка передбачає фіскалізацію всіх фізосіб-підприємців, ліквідацію пільг для великого бізнесу, що працює за спрощеною системою, та прогресивну шкалу оподаткування для громадян.
"Нам потрібно вичавити все з детінізації. Це може принести бюджету ще 420–450 мільярдів гривень", — заявив Гетманцев.
Окрема увага — цифровим платформам. Держава планує змусити сервіси таксі, доставки, підрядів автоматично утримувати податки з виконавців і передавати інформацію до ДПС. Це має ліквідувати схеми, за якими тисячі українців щоденно працюють без сплати податків.
Ще один тривожний сигнал — намір надати податковій повний доступ до банківської таємниці. Тобто всі банківські операції українців можуть опинитися під контролем фіскальних органів.
"Так, розширення доступу до банківських рахунків передбачене в Нацстратегії доходів. Але це стане можливим лише після реформування самої податкової", — намагається заспокоїти Гетманцев. Та, як визнає він сам, це лише питання часу.
Також уряд планує впровадження електронної акцизної марки, повний електронний аудит, а до 2027 року — ліквідацію спрощеної системи для середнього і великого бізнесу.
Якщо війна завершиться до 2026 року, саме тоді й настане час реалізації головних етапів податкової "прозорості" — без тіні, але й без особистої фінансової приватності.
Раніше ми розповідали, що в Україні зросте податок на нерухомість, який будуть сплачувати власники житла, - Катерина Котенкова
Також,подвоїти військовий збір та обкласти податком: депутати готують нововведення

