Ставлення польського суспільства до українських біженців поступово змінюється. Про це свідчать результати дослідження, яке провів Варшавський університет. Один із його авторів, доктор Роберт Станішевський, в інтерв’ю "Польському радіо 24" зазначив, що хоча загалом поляки зберігають позитивне ставлення до громадян України, які втекли від війни, з часом дедалі більше проявляється критика й негативні емоції.
«Серед наших респондентів поширене переконання, що українці ведуть себе так, ніби їм усі щось винні. Частіше висловлюються скарги на надмірну соціальну підтримку для біженців, а також на відсутність вдячності з боку українців за допомогу, яку їм надали», — зауважив Станішевський.
Водночас, за словами дослідника, близько 50% поляків визнають позитивні аспекти присутності українців у країні. Зокрема, йдеться про зменшення дефіциту робочої сили та збільшення податкових надходжень до державного бюджету. Проте, як виявило опитування, проведене у січні, частина респондентів (приблизно 40%) також вбачає у цьому потенційні ризики — серед них називають зростання злочинності та проблеми із дотриманням закону, що раніше не фіксувалося. Іронічно, але навіть участь українців у заповненні нестачі на ринку праці дехто розцінює як загрозу.
Згідно з даними реєстру PESEL, станом на початок лютого 2025 року в Польщі офіційно перебувало близько мільйона українських біженців.
Раніше повідомлялося про те, що українські біженці можуть втратити правовий статус в ЄС після укладення перемир’я.