Ціни на золото досягли свого рекордного максимуму, пише Financial Times. У виданні пояснили, що ціни зросли, адже інвестори перейшли до активів-притулків на тлі невизначеності через тарифні загрози президента США Дональда Трампа.
Зранку, 11 квітня, в Азії золото подорожчало на 0,5% до 3 189 доларів за тройську унцію. Напередодні ціни підскочили на 3,9% на тлі ширшого розпродажу американських акцій і казначейських облігацій, викликаного побоюваннями щодо можливої рецесії та повномасштабної торгової війни між США і Китаєм.
Минулого року вартість золота встановила рекорд завдяки покупкам з боку центральних банків, а також макроекономічній і геополітичній невизначеності.
Нагадаємо, американські фондові біржі 10 квітня знову обвалилися. Цим вони нівелювали частину величезних прибутків, отриманих після рішення Трампа відтермінувати на 90 днів введення масштабних мит для більшості країн світу. Акції, долар та нафта падають, оскільки розмір американських мит з китайського імпорту посилює побоювання рецесії.
Трамп зазначив, що «не бачив» четвергових ринків і наголосив, що сподівається укласти угоду з Китаєм. Він також додав, що готовийповернути масштабні взаємні тарифи, якщо інші країни упродовж 90-денного терміну не укладуть нові торгові угоди з Вашингтоном.
Китай своєю чергоюввів проти США свої додаткові 84% мита, довівши загальний збір на американський імпорт до понад 100%. Президент Сі Цзіньпін дав зрозуміти, що не відступиться від ескалації торговельної війни, однак Пекін не поспішає зрівнювати митні ставки з американськими. Курс юанявпав до найнижчого рівня з 2007 року, що свідчить про те, що Пекін готовий терпіти поступове зниження курсу у відповідь на мита США.
США починають демонтаж глобальної системи, яку самі й створили. Експерт Олексій Кущ у статті «США vs Китай. Анатомія Глобальної економічної війни» розкриває глибинні економічні причини та стратегічні мотиви антикитайської політики Дональда Трампа. Від історичних торговельних дисбалансів до втрати мільйонів робочих місць у промисловості він простежує, як Сполучені Штати намагаються відвоювати свою економічну гегемонію.