Абсолютно фантастична цифра. Економіст порахував вартість iPhone "made in USA"
Абсолютно фантастична цифра. Економіст порахував вартість iPhone "made in USA"

Абсолютно фантастична цифра. Економіст порахував вартість iPhone "made in USA"

Швидко відновити альтернативне виробництво iPhone у Сполучених Штатах неможливо

Драконівські мита Дональда Трампа, накладені на Пекін, б’ють по економіці Китаю і самих США. Вони роблять торгівлю між цими двома країнами практично неможливою і призведуть до того, постраждає кінцевий споживач у самих Сполучених Штатах.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він пояснив, скільки буде коштувати мобільний iPhone у разі дії 100-відсоткового мита проти товарів, вироблених у Китаї.

https://youtu.be/N9UnV8k_vgY?si=13kqDdWEiHklBXgg&t=55

Економіст розповів, що загальний товарообіг між Китаєм і Сполученими Штатами становить 800 млрд доларів на рік. При цьому у Америки від'ємне торгівельне сальто: вона купує у Китаю більше, аніж продає.

— Великий сегмент китайських товарів не мають аналогів на ринку США, тому що Китай через досить низьку собівартість товарів потіснив конкурентів. І налагодження альтернативних напрямків поставок товарів у разі повного припинення торгівлі з Китаєм зажадає часу і грошей, — каже експерт.

За його словами, якщо мова йде про про безальтернативні товарні позиції, то американець змушений буде купувати цей товар удвічі дорожче.

— Чи готовий він це робити — запитання. Але на американському ринку може виникнути дефіцит ряду товарних позицій. Якщо оцінювати загальні тенденції, то 105% митних обмежень — це, по суті, заборонний тариф, який повністю припиняє товарні стосунки між цими двома великими економіками, — наголошує член Економічного дискусійного клубу.

На його думку, подібні речі будуть сильно провокувати інфляцію. Бо якби не було паралельно торгівельної війни з усім світом, якісь країни спробували б замістити на американському ринку китайські товари своєю продукцією, яка б по імпорту пішла в Америку, однак є певні складнощі.

— Створити альтернативні виробництва?… На сьогоднішній момент iPhone останньої моделі коштує у США 1900 доларів. Після запровадження цих мит він, грубо, буде коштувати більш як 3 000. Уявили собі цифру? Чітко треба розуміти, що швидко відновити альтернативне виробництво високотехнологічної продукції (а iPhone складають в основному в Китаї) в Сполучених Штатах неможливо, — каже Олег Пендзин.

Він пояснив, що передусім потрібні капіталовкладення для створення підприємств. По-друге — напрацювання нових напрямків постачання, тому що в Китаї не тільки складають айфони, а й виробляють блоки, тому потрібно шукати і їхнє виробництва. А ще — готувати персонал.

— І найголовніше: середня зарплата у США — 5 000 доларів на місяць. Ну з точки зору їхніх податків, комуналки — це невеликі цифри, але тим не менше — п’ять тисяч. Середня заробітна платня в Китаї — 1000 доларів на місяць. Середня зарплата в країнах Південно-Східної Азії, які готують блоки, зокрема В'єтнам, Камбоджа — від 380 до 750 доларів на місяць. Порахуйте, у скільки разів нормо-година американського працівника дорожча за китайського чи з Південно-Східної Азії, — каже економіст.

За його словами, китаєць і умовний в'єтнамець може працювати 12 годин.

— Там нема законодавства про працю, профспілок, які активно захищають інтереси трудящих. Тобто 12 годин роботи на робочому місці, лишатися ночувати на підприємстві, тому що довго їхати додому і назад — для Китаю це нормальне явище.

Ви уявляєте, щоб американець працював у таких умовах? Профспілки миттєво засудять такого роботодавця. Тобто, окрім шалених капіталовкладень, ще треба рахувати, скільки буде коштувати з точки зору оплати праці цей iPhone. Ми порахували вартість айфона, який буде "заходити" з Китаю при тому митному оформленні. А тепер уявіть, скільки буде коштувати iPhone, який буде складатися в Америці. Це буде абсолютно фантастична цифра! – підсумував Олег Пендин.

Нагадаємо, "Телеграф" писав, що Apple евакуювала півтора мільйона смартфонів з Індії, і пояснював, чи подорожчали iPhone в Україні.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader