Воєнний стан: чи буде демобілізація в Україні
Воєнний стан: чи буде демобілізація в Україні

Воєнний стан: чи буде демобілізація в Україні

Воєнний стан: чи буде демобілізація в Україні

Зараз це питання хвилює багатьох.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. За останні два роки неодноразово обговорювалось питання демобілізації. Видання NV розповіло, чи варто на неї очікувати зараз.

11 квітня минулого року  Верховна Рада вилучила норму про демобілізацію із закону про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня. Таке рішення ініціював Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував протягом восьми місяців розробити окремий законопроект про демобілізацію.

Також у грудні 2023 року Кабмін підготував законопроєкт № 10378, який окреслив умови демобілізації. Уряд запропонував надати право звільняти тим, хто прослужив безперервно 36 місяців. Однак пізніше проект було відкликано.

Люди зазвичай вважають, що вороги є лише на фронті, й не допускають думки, що вони можуть бути і поруч — у сусідній квартирі, на роботі чи у друзях на Facebook. І хоч би скільки СБУ та поліція викривали зрадників, віра в добропорядність навколишніх людей незламна. Тим паче що доволі складно відрізнити найнятого агента ФСБ / КДБ від звичайного «корисного ідіота», якому вміло підкидають «тему для обговорення». На сьогодні такою є тема демобілізації. Чому вона зараз є великою проблемою, читайте у статті кандидата фізико-математичних наук, юриста, директора аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександра Сергієнко «Пристрасті по демобілізації, або Як поповнити лави ЗСУ?» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader
loader