Європа готується до напливу китайських товарів після впровадження мит Трампа
Європа готується до напливу китайських товарів після впровадження мит Трампа

Європа готується до напливу китайських товарів після впровадження мит Трампа

Європа готується до напливу китайських товарів після впровадження мит Трампа

Американські мита змушують азійські ринки переорієнтуватися на Європу.

Безпосередній вплив 20% мита, яке президент США ввів на продукцію ЄС, викликав побоювання щодо перспектив для європейських підприємств в галузі виробництва електротоварів та машинобудування, пише Financial Times.

Однак аналітики попереджають, що потік дешевого китайського імпорту посилить економічні ризики для Європи від мит, спонукаючи Брюссель готувати заходи для захисту від хвилі дешевих товарів з Азії. 

Комісія вже готує нові мита у відповідь, кажуть чиновники, і додають, що вони вже посилили нагляд за потоками імпорту. 

«Швидкий торговельний шок в Азії, ймовірно, позначиться на Європі», — вважає головний економіст німецького Deutsche Bank Робін Вінклер. 

Через «митну стіну» в США китайські виробники намагатимуться продавати більше своєї продукції в Європі та інших країнах.

Європосадовці вже переймаються як захистом власних виробників, так і тим, що це може спричинитидодаткову напругу у відносинах з Китаєм.

Як пише видання, ЄС вже встановив мита до 35% на китайські електромобілі, і що, можливо, Брюсселю доведеться застосувати значно вищі мита на інші товари. 

«Ми дуже занепокоєні тим, що це стане ще однією точкою напруги у відносинах із Китаєм. Я не очікую, що вони змінять свою модель експорту надлишкових потужностей», - заявив високопоставлений європейський дипломат.

Ризик китайського «товарного демпінгу» у Європі може призвести до зниження інфляції, що, у свою чергу, призведе до більшого та швидшого зниження процентних ставок Європейським центральним банком. 

Євросоюзу вже доводилося боротися з подібним тиском під час першого терміну Трампа. У 2018 році, аби запобігти перенаправленню на свій ринок китайського експорту,  Брюссель ввів 25% «захисні» мита на імпорт сталі понад квоту після запроваджених Трампом аналогічних заходів. 

Європосадовці говорять, що готові вдатися до таких кроків знову. 

«Ми можемо закрити наші ринки через  раптовий наплив імпорту. Ми мали такий досвід для сталі протягом деякого часу, і будемо аналізувати, чи доведеться це робити для інших секторів», ​​— сказав високопоставлений чиновник Комісії. 

Після впровадження 54% мит тільки прямі втрати Китаю від обмеженого доступу на ринок США можуть сягнути 510 млрд дол, пише  Юлiя Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA, у статті«Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ». І йдеться не про сировину, а про перелік доволі специфічної готової продукції, покупців на заміну для якої варто шукати лише у зрілих економіках, а зважаючи на китайські обсяги — у великих зрілих економіках.

Джерело матеріала
loader
loader