США запровадили санкції проти низки чиновників Китаю та Гонконгу: в Пекіні відреагували
США запровадили санкції проти низки чиновників Китаю та Гонконгу: в Пекіні відреагували

США запровадили санкції проти низки чиновників Китаю та Гонконгу: в Пекіні відреагували

США запровадили санкції проти низки чиновників Китаю та Гонконгу: в Пекіні відреагували 

В МЗС Китаю вже розкритикували Вашингтон.

У понеділок, 31 березня, США запровадили санкції проти шести високопосадовців Китаю та Гонконгу, посилаючись на “транснаціональні репресії” та подальшу ерозію автономії Гонконгу, що стало першим серйозним кроком адміністрації американського президента Дональда Трампа, спрямованим на покарання Пекіна за репресії проти “фінансового хабу”, повідомляє Reuters.

“Офіційні особи Пекіна й Гонконгу екстериторіально використовували закони Гонконгу про національну безпеку, щоб залякати, змусити мовчати й переслідувати 19 продемократичних активістів, які були змушені втекти за кордон, в тому числі громадянина США і чотирьох інших резидентів США”, - йдеться в заяві Державного департаменту Штатів.

У відповідь, додали в Держдепі, Вашингтон запроваджує санкції проти шести осіб, які “брали участь у діях або політиці, що загрожують подальшим підривом автономії Гонконгу всупереч зобов'язанням Китаю, а також у зв'язку з актами транснаціональних репресій”.

Обмеження блокують будь-які операції з майном, коштами та угоди на території Штатів, які здійснюють підсанкційні особи. Санкції торкнулися, зокрема, колишнього високопосадовця головного цивільного розвідувального відомства Китаю Дун Цзінвея.

Дун, який зараз є директором Управління з охорони національної безпеки Китаю в Гонконгу, був віцеміністром державної безпеки Китаю, і ця висока посада передбачала полювання на іноземних шпигунів у країні та громадян, які вступали у змову з іноземними державами.

Також під санкції потрапив найвищий юридичний чиновник Гонконгу Пол Лам, який керував судовими переслідуваннями десятків демократичних активістів.

Співробітники служби безпеки й поліції Сонні Ау, Дік Вонг, Маргарет Чіу, Реймонд Сіу також потрапили під санкції США за роль у “примусі, арешті, затриманні або ув'язненні осіб” відповідно до законів про безпеку.

У китайському МЗС назвали такі дії США “серйозним втручанням у справи Гонконгу і внутрішні справи Китаю”, пообіцявши, що Пекін вживатиме рішучих контрзаходів проти Вашингтона.

Державний секретар США Марко Рубіо ще з часів перебування в Конгресі приділяє особливу увагу ситуації з правами людини в Китаї, що є спірним питанням у відносинах між двома країнами, активісти демократичного руху Гонконгу вже давно вважають Рубіо захисником їхніх інтересів.

“Санкції демонструють відданість адміністрації Трампа притягненню до відповідальності осіб, винних у позбавленні людей у Гонконзі захищених прав і свобод”, - заявили в Державному департаменті.

Окремо Рубіо заявив, що США запровадять додаткові візові обмеження для китайських чиновників, причетних до політики щодо доступу іноземців до Тибетського району.

Іноземним туристам дозволено відвідувати Тибетський район, але вони повинні подорожувати в групах і отримувати дозвіл заздалегідь, візити дипломатів та іноземних журналістів потребують схвалення місцевої влади району.

Західні країни критикують Пекін за використання закону про національну безпеку, який він нав'язав Гонконгу, для ув'язнення продемократичних активістів, а також закриття ліберальних ЗМІ та тиск на групи громадянського суспільства.

Пекін заявляє, що закон, який карає за такі дії, як підривна діяльність та змова з іноземними силами, аж до довічного ув'язнення, приніс стабільність після масових продемократичних протестів у Гонконгу в 2019 році.

Джерело матеріала
loader
loader