На угоду Трампа з Путіним чекає перевірка “європейською реальністю” — Politico
На угоду Трампа з Путіним чекає перевірка “європейською реальністю” — Politico

На угоду Трампа з Путіним чекає перевірка “європейською реальністю” — Politico

На угоду Трампа з Путіним чекає перевірка “європейською реальністю” — Politico

Серед європейських союзників є побоювання, що США занадто швидко відмовляються від важливих важелів впливу на РФ.

Європейські лідери, які в четвер, 27 березня, збираються на зустріч у Парижі, розуміють необхідність знайти спосіб зберегти свої найкращі “козирі” проти РФ, навіть якщо американці, можливо, збираються ці “козирі” відібрати, пише Politico.

Саміт у Парижі є “моментом істини”. Лідери спробують узгодити колективну відповідь на сигнали, що надходять з Вашингтона, зокрема, про те, як адміністрація президента США Дональда Трампа не виключає послаблення санкцій проти Москви, аби заохотити РФ припинити війну проти України. Хоча Штати можуть вважати таку тактику корисною, європейські уряди припускають, що багато поступок залежать не від американців.

За словами чотирьох європейських дипломатів, є побоювання, що Білий дім занадто швидко відмовляється від важливих важелів впливу. Європейський Союз прагне ясності навколо того, що пропонується на переговорах “за його спиною”, особливо з огляду на те, що рішення стосовно доступу РФ до системи SWIFT і санкцій проти тіньового флоту Росії залежить від європейських столиць.

"Ми говоримо про основні, жорсткі санкції. Якщо росіяни хочуть, щоб вони були скасовані, то повинні вступити в конфронтацію з нами, а не лише з американцями”, - сказав один із дипломатів ЄС. 

Європейські уряди також усвідомлюють існування заплутаної павутини дипломатії, в якій мало що можна приймати за чисту монету і де з усіх боків може бути блеф. Намагання розплутати це також стало європейським пріоритетом.

“Окрім прямого вибору: краще зберігати санкції чи ні, існує також ризик, що якщо ЄС відхилить вимоги (російського диктатора Владіміра - ред.) Путіна, і Трамп, і Путін скористаються можливістю звинуватити ЄС у провалі мирних зусиль Трампа", - каже Яніс Клюге з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.

Новий саміт у Франції є черговим із серії зустрічей, які відбулися в Парижі та Лондоні протягом останніх тижнів, де французький президент Еммануель Макрон та прем'єр Великої Британії Кір Стармер активізували обговорення гарантій безпеки для України.

"За лаштунками відбувається так багато подій, що в першу чергу необхідно отримати ясність стосовно того, про що домовилися Україна і США, і саме тут (президент України Володимир - ред.) Зеленський може допомогти ЄС”, - сказав один європейський дипломат.

Єврокомісія спростувала повідомлення про те, що позиція ЄС щодо санкцій може змінитися в результаті переговорів між США і Росією.

Ідея про те, що Європа скасує санкції до того, як Росія припинить вторгнення, "абсолютно абсурдна", каже глава Сенату Чехії Мілош Вистрчил

Хоча будь-яка зміна в питанні санкцій ЄС - чи то їх скасування, чи то поновлення, має бути узгоджена з усіма 27 членами Союзу, європейські сусіди РФ не просто остерігаються скасування обмежень, а й активно вимагають їх посилення.

“Санкції мають вирішальне значення для обмеження здатності Росії відновитися й розпочати майбутню агресію проти своїх сусідів”, - сказала міністр закордонних справ Латвії Байба Браже.

За її словами, Латвія вимагатиме подальшого посилення санкцій, “щоб підштовхнути Росію до справжньої участі в мирних зусиллях”.

Трамп хоче швидких успіхів у ролі миротворця і нещодавно вже провів телефонні розмови з Путіним та Зеленським. Крім того, США провели переговори з Україною та РФ. Чи наблизили контакти американського президента з російським диктатором встановлення миру в Україні? Про "миротворчі зусилля" Трампа в статті “Україна в “меню”. Про що говорили Трамп і Путін” розмірковував Володимир Кравченко.

Джерело матеріала
loader
loader