Білорусь бере участь у виробництві гіперзвукових комплексів «Орєшнік»
Білорусь бере участь у виробництві гіперзвукових комплексів «Орєшнік»

Білорусь бере участь у виробництві гіперзвукових комплексів «Орєшнік»

Білорусь бере участь у виробництві гіперзвукових комплексів «Орєшнік»

Білорусь завершить виробництво пускових установок для гіперзвукових комплексів «Орєшнік» до кінця року.

Білорусь планує завершити виробництво пускових установок для новітніх гіперзвукових комплексів "Орєшнік" до кінця поточного року. Про це заявив президент Білорусі Аляксандр Лукашенко, виступаючи у Раді Федерації РФ 14 березня, передає "Белта".

«Ми з президентом Росії домовилися про спільний захист нашої спільної Вітчизни. У нашому розпорядженні є Регіональне угруповання військ Білорусі та Росії, а також Єдина регіональна система ППО. Нам уже передано тактичну ядерну зброю, і невдовзі на озброєння білоруської армії надійдуть сучасні гіперзвукові комплекси «Орєшнік», – зазначив Лукашенко.

За його словами, Білорусь бере участь у виробництві окремих компонентів для «Орєшнік», а роботи над пусковими установками мають бути завершені до кінця року. Крім того, білоруський лідер повідомив, що питання розміщення ракет обговорювалося з президентом Росії Владіміром Путіним під час їхньої зустрічі 13 березня.

Він наголосив, що в умовах складної геополітичної ситуації Білорусь та Росія мають твердо відстоювати свої національні інтереси та не допустити чергових обманів із боку Заходу. «Наразі постійно звучать питання: «Що буде далі? Якою буде реакція США, України та інших країн?». Але ми не дозволимо нікому обвести нас навколо пальця. Ми чітко знаємо, чого хочемо, і маємо намір діяти розумно. Ми виступаємо за мир і проти війни, але при цьому маємо захищати свої інтереси», – заявив він.

Лукашенко також прокоментував нещодавні заяви президента США Дональда Трампа. «Я зовсім не критикую Трампа, як дехто міг би подумати. Ми підтримували його обрання як у Росії, так і у Білорусі. Ця людина буквально пройшлася бульдозером по американській політиці та перемогла. Однак його заяви, обіцянки і тиск на різні сторони створюють плутанину. На даний момент у США немає чіткого плану щодо України. Так, Трамп хоче зупинити війну, і за це йому дякую. Якщо він щиро переживає за загибель людей, це похвально. Але ми маємо твердо стояти на своєму і не дозволяти маніпулювати нами», – сказав він.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп назвав "жартом" свої слова про те, що він завершить війну в Україні за 24 години.

 

Джерело матеріала
loader
loader