Вчені знайшли спосіб відновлення старих батарей за допомогою "магії" розплавленої солі
Вчені знайшли спосіб відновлення старих батарей за допомогою "магії" розплавленої солі

Вчені знайшли спосіб відновлення старих батарей за допомогою "магії" розплавленої солі

Відновлені таким чином літієві акумулятори зберігають до 81% від початкової потужності.

Вчені зі Школи матеріалознавства та інженерії Центрального південного університету (Китай) розробили стратегію регенерації розплавленої солі в умовах високих температур, долаючи обмеження традиційних розплавлених солей, які не можуть повністю відновити літій-іонні батареї, які сильно деградували, за низьких температур, пише interestingengineering.com.

До речі, розроблено проривний літій-повітряний акумулятор для дронів. Він має набагато більшу щільність енергії, ніж літій-іонні аналоги, що дає змогу БПЛА літати довше без підзарядки.

Щорічно викидається колосальна кількість літій-іонних акумуляторів, і тільки 5% з них переробляються в усьому світі, що становить 8 млн т відходів на рік. У зв'язку зі зростаючим попитом на зберігання енергії відходи літій-іонних акумуляторів збільшуються на 20% на рік, що призводить до критичних показників утилізації та викликає серйозні побоювання з приводу переробки, оскільки, за прогнозами, до 2036 року вони можуть перевищити 136 000 т.

Розплавлені солі, незважаючи на свої переваги, не в змозі повною мірою розв'язати такі проблеми, як істотна втрата активного літію, домішкові фази і структурні дефекти. Ці обмеження перешкоджають відновленню продуктивності в сильно пошкоджених батареях, вимагаючи термінової оптимізації систем розплавленої солі.

Лабораторна установка, що включає скляний апарат, який містить розплавлену сіль

У дослідженні команда вчених представила вдосконалений підхід з використанням розплавленої солі, який передбачає застосування високотемпературних умов для поліпшення регенерації катода. Включаючи високоплавкий хлорид калію (KCl), вони поліпшили іонний обмін і масоперенос, що дало змогу повністю перекристалізувати сильно деградовані катоди S-NCM, утворені шляхом поєднання нікелю (Ni) і марганцю (Mn) з оксидом літію-кобальту (LCO).

Результати показали, що метод ефективно відновлює структурні дефекти, мінімізує домішкові фази і відновлює втрачений літій, що призводить до значного підвищення стабільності та продуктивності батареї. Процес регенерації дає змогу потрійним катодам, званим R-NCM, розвиватися в стабільні окремі зерна. Це перетворення ефективно відновлює структурні дефекти, які утворилися через сильну деградацію кристала з плином часу.

Крім того, перероблений катод з монокристалічною структурою ефективно пригнічує тріщини частинок і шкідливі побічні реакції під час циклювання, забезпечуючи збереження ємності 81,2% після 200 циклів за 1 градуса Цельсія.

Тепер дослідницька група сподівається розширити застосування цього методу регенерації на ширший діапазон деградованих катодів літій-іонних акумуляторів, включно з катодами з різним складом перехідних металів.

Раніше ми писали, що придумано акумулятор, який "самовідновлюється". Вчені розробляють нове покоління акумуляторів для електромобілів, які будуть стійкішими, дешевшими і неймовірно ефективними.

Джерело матеріала
loader
loader