/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F1e6eb22dd1b169deecc183e52a2d8b76.jpg)
Президент Португалії розпустив парламент і призначив дострокові вибори
Португальський президент Марсело Ребелу де Соуза у вечірньому зверненні 13 березня оголосив про розпуск парламенту після оголошення недовіри уряду Луїшу Монтенегру.
Про це передає "Європейська правда" з посиланням на RTP.
Де Соуза заявив, що після розпуску парламенту дострокові вибори призначені на 18 травня – "дату, якій віддають перевагу більшість партій".
Рішення президента Португалії відбулось після засідання Державної ради – консультативного органу, участь якого, згідно з конституцією, є обовʼязковою для рішень такого роду.
У центрі кризи перебуває консалтингова фірма, що належить родині прем'єр-міністра.
Вона уклала контракти з приватними компаніями, що, за словами опозиції, призвели до збагачення Монтенегру.
Сам він заперечує будь-який конфлікт інтересів.
Вотум недовіри проти себе ініціював сам премʼєр, який виступав проти формування парламентської комісії з розслідування бізнесу його родини.
Оскільки парламент розпущений, комісія не зможе почати роботу.
Партія Монтенегру, правоцентристська Соціал-демократична партія Португалії, прийшла до влади в результаті позачергових виборів на початку 2024 року – других за два роки.
Їм передував корупційний скандал в уряді його попередника Антоніу Кошти – чинного президента Європейської ради.

