Нова турбіна підвищує ефективність гідроелектростанцій, але дає несподіваний ефект
Нова турбіна підвищує ефективність гідроелектростанцій, але дає несподіваний ефект

Нова турбіна підвищує ефективність гідроелектростанцій, але дає несподіваний ефект

Завдяки особливій конструкції, турбіна може працювати за низької швидкості потоку, тому поєднується з сонячними та вітровими джерелами енергії.

Компанія GE Vernova зі США розробила нову технологію аераційних турбін, які підвищують ефективність гідроелектростанцій і оживляють екосистему водойм. Завдяки їм виробництво енергії стане більш гнучким і стабільним, пише журнал Water Power.

Інженери GE Vernova розробили революційну нову технологію, яка не тільки відновлює розчинений у воді кисень, а й підвищує ефективність роботи гідроелектростанцій. Використовуючи інфраструктуру гребель гідроелектростанцій, це передове рішення пропонує подвійну вигоду: воно оживляє екосистеми і одночасно покращує можливості виробництва енергії.

Раніше Фокус писав про незвичайні генератори електроенергії, що працюють завдяки воді. Деякі вже продаються на ринку, а інші можна зробити самостійно.

В основі інновації лежить нова аераційна турбіна, з отворами в лопатях турбіни, які дають змогу більш ефективно впорскувати повітря у воду в міру її протікання. Вона працює аналогічно тому, як повітря проходить через лопаті реактивного двигуна, створюючи всмоктування, яке втягує повітря і генерує менші, але ефективніші бульбашки.

Фото: GE Vernova

У результаті рівень кисню у воді підвищується без шкоди для ефективності генерації енергії електростанцією. Це нововведення вирішує одну з найважливіших проблем, з якими стикаються гідроелектростанції: підтримання необхідного рівня розчиненого кисню для підтримки водного життя, а також задоволення енергетичних потреб мережі. По суті, це дає змогу греблі не тільки виробляти електроенергію, а й покращувати якість води.

Кисень необхідний для виживання живих істот не тільки на суші, а й у воді, де його споживають від найдрібнішого планктону до найбільших риб. Він підтримує крихку рівновагу природи в річках, озерах і океанах. Без достатньої кількості кисню водне життя наражається на ризик, що призводить до зрушень у біорізноманітті, зміни екосистем і деградації природних місць проживання.

Конструкція має ще одну важливу перевагу. Традиційні турбіни зазвичай працюють при навантаженні від 50% до 100%. Однак станції, оснащені новими аераційними турбінами, можуть ефективно працювати за набагато нижчих швидкостей потоку, оптимізуючи виробництво енергії. Завдяки цьому вони можуть працювати разом з менш стабільними джерелами енергії, такими як сонячні модулі та вітрогенератори.

Нещодавно писали, як інженер зробив водяну турбіну з електровелосипеда. Під час випробувань вона досягла потужності понад 30 Вт.

Джерело матеріала
loader
loader