Фінікійці були не першими: в Магрибі знайшли древні поселення 2-го тисячоліття до н. е
Під час розкопок у Марокко археологи виявили сліди ранніх поселень, які свідчать про заселення регіону ще 2200 роках до н. е. Це відкриття свідчить про набагато динамічніший розвиток, ніж досі вважали вчені.
Археологи виявили перше відоме поселення бронзової доби в Магрибі, змінивши уявлення про раннє заселення регіону. Хоча вважається, що перші складні суспільства заснували фінікійці близько 800 року до н. е., нещодавні розкопки в Кач-Куш на північному заході Марокко свідчать про складну хронологію подій, пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Результати досліджень команди Барселонського університету показують, що Кач-Куш заселяли у три окремі етапи, найраніший з яких датується між 2200 і 2000 роками до нашої ери. Це перше поселення дає важливе уявлення про дофінікійські групи.
Другий етап, що охоплює 1300-900 рр. до н. е., пов'язаний із землеробською громадою, яка вела осілий спосіб життя. Розкопки дозволили виявити дерев'яні глинобитні споруди, вирубані в скелях силосні ями та точильні камені, що вказують на розвинену фермерську економіку, зосереджену на вирощуванні зернових культур і домашньої худоби, включаючи овець, кіз і велику рогату худобу.
Останній етап заселення, з 800 до 600 року до н. е., відображає поєднання місцевих та іноземних впливів, з впровадженням гончарних кругів, залізних знарядь праці та архітектурних традицій середземноморських культур.
Хамза Бенаттіа Мельгарехо, дослідник факультету географії та історії Барселонського університету, наголосив на важливості цих знахідок, зазначивши, що Кач-Куш є одним із найбільш ранніх добре задокументованих безперервних поселень в Магрибі.
Учений пояснив, що це відкриття змінює погляди на місцеві громади, ілюструючи, що вони були активно залучені в ширші соціальні, культурні та економічні обміни, а не існували ізольовано. Він також заявив, що теперішні дослідження на цьому місці спрямовані на подолання давніх історичних упереджень щодо минулого регіону.
Важливо Велика помилка вчених: дослідження виявило сліди людей 150000-річної давнину у тропічних лісахПопри обмеженість дослідницьких зусиль, зосереджених на бронзовому віці Магрибу, це відкриття свідчить про те, що друге тисячоліття до нашої ери було набагато динамічнішим, ніж вважалося раніше. Знахідки в Кач-Куші свідчать про необхідність подальших археологічних досліджень для повного розуміння ранніх моделей заселення і культурного розвитку регіону.
Раніше Фокус писав про античний надгробок, знайдений у Лівії. Цей артефакт, з написами давньогрецькою мовою, виявили після шторму "Даніель".
Також ми розповідали про древні артефакти, знайдені на хорватському острові Щедро. Вчені датують знахідки неолітом та пов'язують їх з місцевою культурою Хвар.

