У Польщі мали пройти саміти між ЄС, США та Україною, але їх скасували
У Польщі мали пройти саміти між ЄС, США та Україною, але їх скасували

У Польщі мали пройти саміти між ЄС, США та Україною, але їх скасували

Ілюстративне зображення (Фото: serezniy/Depositphotos)

У Польщі мали пройти саміти між Європейським Союзом, США та Україною, але їх скасували. Про це повідомила Канцелярія президента Польщі.

Заплановані саміти мали пройти між ЄС з одного боку та США і Україною з іншого.

Президент Польщі Анджей Дуда не пояснив причин скасування заходів, але висловив жаль з цього приводу.

Президент Польщі зробив заяву про скасування самітів на засіданні Раді національної безпеки. За словами Дуди, його скликали через початок мирного процесу у російсько-українській війні.

"Ми підтримуємо Україну в політичній, військовій та гуманітарній сферах. Наша позиція залишається незмінною: ця війна має закінчитися справедливим миром – таким, який гарантує, що Росія більше ні на кого не нападе. Це також означає відновлення верховенства міжнародного права", – сказав президент Польщі.

Також Дуда заявив, що планів щодо скорочення військової присутності США у Польщі немає, а Варшава має активно висловлюватись у питанні безпеки всієї Європи.

"Головування Польщі в Європейській раді має стати можливістю порушувати питання, які пов’язані з безпекою ЄС, а також зміцненням трансатлантичних зв’язків", – зазначив президент Польщі.

Дуда надсилав прем'єр-міністру Польщі Дональду Туску листа стосовно необхідності провести саміти між ЄС та США з Україною у травні 2024 року.

Ними мало бути надане "важливе політичне значення" польському головуванню у Раді ЄС в першій половині 2025 року. Туск публічно ніяк не коментував лист Дуди.

  • 15 лютого Туск закликав Європу розробити власний план щодо України, "поки за нас це не зробили інші".
  • 18 лютого Дуда заявив, що США не скорочуватимуть чисельність військ у Східній Європі.
Читайте також
Туск: Переговори про мир в Україні можуть початися вже цієї зими, але це ще під питанням
Теги за темою
Польша міжнародна політика
Джерело матеріала
loader
loader