У Трампа розробляють жорсткіші обмеження проти індустрії чипів Китаю — Bloomberg
У Трампа розробляють жорсткіші обмеження проти індустрії чипів Китаю — Bloomberg

У Трампа розробляють жорсткіші обмеження проти індустрії чипів Китаю — Bloomberg

У Трампа розробляють жорсткіші обмеження проти індустрії чипів Китаю — Bloomberg

США намагаються не допустити подальшого розвитку напівпровідникової промисловості Китаю, яка могла б посилити його ШІ-індустрію та військовий потенціал. 

Адміністрація президента США Дональда Трампа розробляє жорсткіші обмеження у сфері виробництва напівпровідників у Штатах і тисне на ключових союзників, щоб ті посилили свої обмеження проти китайської індустрії мікросхем, повідомляє Bloomberg.

За словами джерел агентства, чиновники Трампа нещодавно зустрічалися зі своїми японськими й голландськими колегами для обговорення обмежень інженерам Tokyo Electron Ltd. і ASML Holding NV на обслуговування напівпровідникового обладнання в Китаї. Мета, яка також була пріоритетною для адміністрації попередника Трампа Джо Байдена, полягає в тому, щоб ключові союзники відповідали обмеженням щодо Китаю, які США встановили для американських компаній-виробників мікросхем, включаючи Lam Research Corp., KLA Corp. і Applied Materials Inc.

За словами інших джерел Bloomberg, ці зустрічі відбуваються на додаток до попередніх обговорень у Вашингтоні питання санкцій проти конкретних китайських компаній. Деякі члени команди Трампа також прагнуть розширити обмеження на типи чипів Nvidia Corp., які можна експортувати до Китаю без ліцензії. Крім того, ведуться розмови про посилення чинних обмежень на кількість ШІ-чипів, які можуть експортуватися по всьому світу без ліцензії.

Деякі чиновники в команді Трампа хочуть посилити обмеження і щодо Semiconductor Manufacturing International Corp. - основного партнера китайського телекомунікаційного гіганта Huawei Technologies Co. з виробництва чипів. Байден фактично заблокував поставки на деякі об'єкти ВПК, але встановив індивідуальний розгляд для інших продажів. Ще нова адміністрація може обмежити продаж чипів, які Nvidia розробила спеціально для Китаю. 

Широка мета Вашингтона полягає в тому, щоб не допустити подальшого розвитку напівпровідникової промисловості Китаю, яка могла б посилити ШІ-індустрію та військовий потенціал Пекіна. Трамп, схоже, збирається продовжити роботу Байдена у цьому питанні. У деяких сферах це означає продовження роботи над угодами з союзниками, які так і не були реалізовані за попередньої адміністрації. В інших - прийняття пріоритетів членів команди Байдена, які виступали за жорсткіші кроки, але так і не змогли досягти внутрішнього консенсусу щодо їх реалізації.

Можуть пройти місяці, перш ніж вищезгадані обговорення призведуть до запровадження нових правил США. Також неясно, чи будуть американські союзники більш сприйнятливими до нового керівництва у Вашингтоні. 

Як писала NYT, США вже давно ведуть битву з Китаєм проти за напівпровідники — основу технологій в інформаційну еру, і ця боротьба матиме значний вплив на глобальний баланс сил: альянс, який розробить і виготовить найрозумніші чипи у світі, буде мати найточнішу зброю, найефективніші заводи й найрозумніші квантові комп’ютерні інструменти, здатні зламати будь-яке шифрування.

Наразі США та їхні партнери попереду, але Пекін рішуче намагається це “виправити”. Більшість передових напівпровідників розробила складна коаліція компаній з Америки, Європи й Азії, важливу роль у якій грає, зокрема, Тайвань. Причина, чому компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) вважається провідним виробником чипів у світі, полягає в тому, що кожен член вищезгаданої коаліції довіряє TSMC свої найпотаємніші комерційні секрети. Однак партнери по коаліції не довіряють Китаю, тому Пекіну лишається тільки намагатися скопіювати за допомогою своїх застарілих технологій те, що розробили світові технологічні зірки. 

Тим часом, як писала FT, Трамп висловлював своє захоплення китайським лідером Сі Цзіньпіном майже так само часто, як і підлещувався до російського диктатора Владіміра Путіна. Це виглядає так, ніби Трамп може спробувати укласти угоду з Сі, тож не варто виключати варіант, що новий американський лідер врешті-решт зрадить Тайбей, так само, як зрадив Україну, вважає оглядач видання. WSJ також писала, що союзники США в Азії стривожені поспіхом Трампа в переговорах з Росією щодо війни проти України: якщо Трамп зможе укласти угоду з Росією без участі Європи, то що завадить йому зробити те ж саме з Сі “за рахунок” Азії, розмірковувала газета. 

Джерело матеріала
loader