У Бельгії вважають "неприйнятною" спробу США поставити РФ та Україну в ООН "в один ряд"
У Бельгії вважають "неприйнятною" спробу США поставити РФ та Україну в ООН "в один ряд"

У Бельгії вважають "неприйнятною" спробу США поставити РФ та Україну в ООН "в один ряд"

Новопризначений міністр закордонних справ Бельгії Максим Прево вважає, що намагання Сполучених Штатів Америки поставити Україну та Росію на однакові позиції в резолюції ООН є неприйнятним.

Про це він заявив перед засіданням Ради ЄС у закордонних справах у Брюсселі 24 лютого, передає кореспондент "Європейської правди".

Глава МЗС Бельгії Максим Прево назвав спробу США поставити Україну і Росію "в один ряд" в ООН неприйнятною.

"Сьогодні… ми відзначаємо сумну третю річницю незаконного вторгнення Росії в Україну.

Нам абсолютно необхідно, з одного боку, продовжувати засуджувати Росію і прийняти новий пакет санкцій, а з іншого – підтвердити нашу сильну і постійну підтримку України.

Скажу відверто, абсолютно неприйнятно, як це сьогодні хочуть зробити США в ООН, ставити ці дві країни в один ряд", – наголосив Прево.

Він підкреслив, що в ситуації з Росією та Україною, "є агресор і є жертва".

"Чесно кажучи, важливі дії відбуватимуться сьогодні в Організації Об'єднаних Націй, в Генеральній Асамблеї та в Раді Безпеки, де обговорюється резолюція.

Європейські країни працювали протягом усіх вихідних над тим, щоб засудити дії Росії і не ставити країну (Україну) на той самий рівень", – сказав Максим Прево.

Тим не менш, Прево висловив занепокоєння щодо того, що "немає впевненості", що дії європейських держав в ООН будуть цього разу успішними.

Також бельгійський міністр додав, що "без України і без європейської влади неприйнятно приймати рішення щодо встановлення миру".

США внесли свій проєкт резолюції, значно слабший за змістом, у якому Росію не називають агресором.

ЗМІ також повідомили, що американська сторона вперше виступає проти того, щоб назвати Росію агресором у спільній заяві G7, яку готують до третьої річниці повномасштабної війни Росії проти України.

Джерело матеріала
loader
loader