Одночасно відстежує до 20 цілей: Ірландія передасть Україні радари Giraffe Mark IV
Одночасно відстежує до 20 цілей: Ірландія передасть Україні радари Giraffe Mark IV

Одночасно відстежує до 20 цілей: Ірландія передасть Україні радари Giraffe Mark IV

Система, встановлена на буксированому шасі BV206, забезпечує дальність виявлення до 50 км і може одночасно відстежувати до 20 цілей.

Ірландія збирається передати Силам оборони України щонайменше три зі своїх семи радарів Giraffe Mark IV ближньої дії. Це рішення — частина пакета нелетальної допомоги. Закуплена 2008 року радарна система Giraffe Mark IV була розроблена для захисту візитів високопоставлених осіб і міжнародних самітів від потенційних загроз. Про це пише Army Recognition.

Система, встановлена на буксированому шасі BV206, забезпечує дальність виявлення до 50 км і може одночасно відстежувати до 20 цілей. Хоча сучасні технології виявлення значною мірою перевершили цей радар, все ж така система залишається повністю працездатною. Це робить їх особливо придатними для забезпечення раннього оповіщення в невеликих містах та ізольованих об'єктах.

Ці радари не доповнюються супутніми пусковими установками класу "земля-повітря" відповідно до політики уряду Ірландії з надання тільки нелетальної допомоги.

Хоча ця передача створює дефіцит можливостей протиповітряної оборони Ірландії, вже реалізуються плани з модернізації її національних систем — процес, який, як очікується, триватиме кілька років.

Тим часом спеціальна навчальна група з Сил оборони буде супроводжувати радари в Україну, щоб гарантувати, що українські війська зможуть ефективно інтегрувати ці системи у свою багаторівневу мережу протиповітряної оборони.

Після введення в експлуатацію ці радари можуть бути під'єднані до інших ракетних систем і нададуть Україні більшу гнучкість у протидії загрозам на малих висотах у менш захищених районах, на відміну від передових систем, таких як американський Patriot.

Радари Giraffe

Радар Giraffe Mark IV

Радари Giraffe — це розробка шведської компанії Saab, сімейство наземних і морських радарів.

  • Загалом було випущено близько 450 таких установок;
  • радіус дії — від 10 до 470 км;
  • висота — до 40 000 метрів;
  • радар встановлено на шасі FAP 2026, сербський варіант — M85 "Žirafa".
Сербський варіант — M85 "Žirafa"

Свою назву радар отримав за характерною високою матчею. Військовий технічний інститут Сербії придбав ліцензію на випуск Giraffe 75 і виробляє нову модель із кількома модифікаціями.

Нагадаємо, щоМіноборони України не допустило на фронт майже 700 тонн продуктів і 55 тонн палива.

Також повідомлялося, що, за даними IFRI,запасу озброєнь Франції вистачить тільки на кілька днів війни. Також повідомлялося, що, крім проблем із запасами озброєння, фахівці відзначили вразливість винищувачів Rafale, які в нинішньому стані поступаються більш сучасним аналогам.

Джерело матеріала
loader